Bár a Google-nek sincs kifogása a szenzorsziget (notch) jelenlétével az androidos telefonokon, az érzékelőket rejtő bevágások számát maximalizálná, sőt elhelyezésüket is korlátozná.
Az iPhone X megjelenésekor sokan fújoltak a kijelzőn lévő, az érzékelőket rejtő bevágás (notch, szenzorsziget) miatt, viszont ma már egyre több – androidos – telefonnál találkozunk ezzel a megoldással. A Google a küszöbön álló Android P-ben már hivatalosan is támogatja ezt a megoldást, azonban korlátokat is állít: legfeljebb két szenzorsziget lehet egy telefonon, és ezek is felül, illetve alul helyezkedhetnek el, nem lehetnek az eszköz oldalán.
Mivel az Android nyílt forráskódú, a Google nem tudja megakadályozni azt, hogy egy gyártó három notchot tegyen a készülékére (például mert ezzel tűnne ki az okostelefonok viszonylagos egyhangúságából), viszont nem nagyon van értelme szembemenni az Android gazdájával.
Jelenleg 11 gyártó több mint 16 androidos telefonján van már notch, és állítólag az október elején megjelenő Pixel 3 XL-en is lesz ilyen. A Google egyébként nem öncélúan adja az ajánlásait, a célja, hogy megfelelően jelenjenek meg az alkalmazások, függetlenül attól, hogy milyen eszközön futtatják ezeket. Az Android P már azt is lehetővé teszi majd a felhasználók számára, hogy ne kelljen figyelniük a bevágásra, kitölthetik annak helyét, vagy körülöleltethetik az appokkal.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.