Tech hvg.hu 2018. április. 17. 19:00

Huawei P20 Pro vs. iPhone X: melyik a gyorsabb?

Igazi erőgéppel rukkolt ki a múlt hónap végén a Huawei. Az egyik tesztelő arra volt kíváncsi, vajon miként teljesít az Apple jubileumi készülékével összehasonlítva.

2017 második fél évének egyik legnagyszerűbb okostelefonja a jubileumi iPhone volt, csakhogy sorra jönnek az androidos kihívók. Legutóbb a Huawei új csúcskészüléke, a P20 Pro tette igencsak magasra a lécet.

Meg is született az első sebesség-összehasonlító vizsgálat, ami a SuperSaf TV jóvoltából került fel a YouTbe-ra. A tesztben 16 alkalmazást, köztük játékokat nyittattak meg mindkét telefonnal. Míg a Huawei eszköze egyértelműen gyorsabban nyitotta meg a könnyebb alkalmazásokat (pl. Twitter, Instagram, YouTube), addig a nagyobb erőforrás-igényű játékoknál (pl. Temple Run 2, Dead Trigger 2, Asphalt 8) az iPhone X szerepelt jobban.

YouTube/SuperStaf TV

Amikor újra kellett nyitni az appokat, egyértelművé vált a P20 Pro fölénye. Ez a telefon ugyanis nyitva hagyta az összes appot a háttérben, az iPhone X-nek viszont újra nyitni kellett ezeket. A magyarázat: a jubileumi iPhone-nak csak 3 GB RAM-ja van, és ez nem elég ahhoz, hogy az összes appot nyitva tudja tartani, más a helyzet viszont a P20 Pro 6 GB RAM-ja mellett.

Összességében elmondható, hogy az iPhone X gyorsabban nyitja a nagyobb teljesítményt igénylő appokat és az iOS is jobban optimalizált, mint az Android, a P20 Pro viszont jobban teljesít a multitaskingnál, illetve az egyszerűbb appoknál. Mindez persze nem jelent akkora különbséget, hogy valakit platformváltásra sarkallna, kérdés, érdekesebbek lehetnek viszont majd az azonos platformú sebességtesztek.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.