A Padovai Egyetem méréstechnikus kutatócsoportja tanulmányozta a torinói leplet, majd elkészítették az abba burkolt férfialak háromdimenziós modelljét. Vezetőjük azt mondja: az általuk megalkotott szobor a pontos mását mutatja annak, hogyan is nézett ki Jézus.
"Ez a szobor a háromdimenziós, mérethű ábrázolása a lepelbe burkolt férfinak. Azon szöveten végzett precíz mérések alapján készült, amelybe Krisztus testét tették a keresztre feszítés után" – magyarázta az olasz Aleteia szerint Giulio Fanti, a Padovai Egyetem mechanikus és termikus méréstechnikával foglalkozó docense. Az általa vezetett csoport éveken át, modern 3D-s technológiák segítségével rengeteg mérést végeztek a torinói leplen, amelybe a keresztény hagyomány szerint a húsvét ünnepére való tekintettel burkolták a halott Jézus testét.
A 436 cm hosszú, 110 cm széles lenvásznat az elmúlt évtizedekben rendkívül sok tudományos vizsgálatnak vetették alá: a textilvizsgálattól és a radiokarbonos kormeghatározástól kezdve kémiai és mechanikai elemzéseket végeztek, pollenvizsgálat történt és most már 3D-s méréstechnikát is bevetettek. Ez utóbbi célja azonban nem az eredetiségvizsgálat volt, hanem a textilbe burkolt alak reprodukálása.
A gipszből készült szobrot a mérések eredményei alapján Sergio Rodella készítette el. A mérnökök szerint igazi indigómásolatot (carbon copy) sikerült megalkotniuk a testről, és ennek köszönhetően "végre pontos képünk van arról, hogyan nézett ki Jézus ezen a világon". A szakemberek a vizsgálat során arra jutottak, hogy "Jézus rendkívüli szépségű ember volt, nyúlánk, de robusztus testtel. 180 cm magas abban a korban, amikor az átlagos testmagasság 165 centi volt" – mondta az olasz Chi hetilapnak a kutatás vezetője. Giulio Fanti úgy véli, ezután nem lenne szabad a 3D-s modell figyelembe vétele nélkül ábrázolni Jézust.