Felföldi László azt ígérte, hogy személyesen is mindent megtesz annak érdekében, hogy gyógyuljanak a sebek, és hogy hasonló esetek a jövőben ne történhessenek meg.
A katolikus egyház legfontosabb döntéshozó testülete együttérzéssel és fájdalommal gondol azokra, akik egyházi személyektől szenvedtek el súlyos bántalmazást.
Az elmúlt hónapokban több, a Kalocsa–kecskeméti Főegyházmegyében szolgáló papot is az a gyanú, illetve vád ért, hogy kiskorúakat molesztált. A kormány szerint ezek egyedi esetek, máshol biztonságban vannak a gyerekek. Pedig az amerikai Boston Globe négy újságírójának 2002-es tényfeltárása szerint az egyház világszerte tömegesen tussolja el a molesztálási ügyeket. A felkavaró cikkeikből írt könyvért Pulitzer-díjat kaptak, a történetükről 2015-ben, Spotlight címmel készült film pedig két Oscar-díjat is bezsebelt. Matt Carroll-lal, az oknyomozó csapat egyik tagjával beszélgettünk arról, hogy mi változott az elmúlt két évtizedben.
Alig pár nappal azután, hogy a püspökkari titkár, Tóth Tamás felelősségét kezdték firtatni a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyét érintő szexbotrányokban, a titkár lényegi indoklás nélkül felajánlotta lemondását, amit a püspöki konferencia elfogadott –<a href="http://Fordulat az egyházi szexbotrányban: lemondott a püspökkari titkár"> értesült </a>a <em>Válasz Online</em>.