Tech hvg.hu 2018. március. 26. 12:03

Olyan telefonon dolgozik a Huawei, amellyel simán beelőzné az Apple-t és a Samsungot is

A Huawei már a svájci Sirin Labs ajtaján kopogtat, hogy közösen készítsék el az első olyan mobilt, ami támogatja a blockchain technológia használatát. Ennek köszönhetően gyorsabban és biztonságosabban lehetne mobilról intézni a kirptovalutákkal való kereskedést. Is.

A világ harmadik legnagyobb okostelefon-gyártó cége, a Huawei a jelek szerint olyan lépésre készül, amellyel beelőzheti a két nagy konkurenciát: az Apple-t és a Samsungot is. No nem feltétlenül az eladásokban, sokkal inkább egy különleges tulajdonsággal felszerelt okostelefon piacra dobásával.

A Bloomberg beszámolója szerint a Huawei lehet a világ első olyan mobilgyártója, amely támogatja a blockchain-technológiát. (Hogy mit kell a kriptopénzeken jócskán túlmutató blockchainről l tudni, azt ebben a cikkünkben foglaltuk össze.) A dolgok jelenlegi állása szerint a kínai vállalat a Sirin Labs nevű céggel tárgyal a megvalósításról. Ez azért fontos, mert így az készüléknek nemcsak az Android, de a svájciak által fejleszett Sirin OS nevű operációs renszer is helyet kapna. Ez utóbbi tenné lehetővé, hogy a mobilon fussanak a blockchain-technológiát használó alkalmazások.

A Sirin Labs 2017 szeptemberében jelentette be, hogy blockchain-mobilt fejleszt. Az 1000 dollárosra (kb. 252 ezer forint) belőtt készülék olyan operációs rendszert futtatna, amely támogatha a blockchain alapú alkalmazások használatát és az ezekhez kötődő tevékenységeket. Ilyen lehet például a kirptovaluta-kereskedés vagy épp a digitális pénztárcánk biztosítása.

A Huawei érdeklődését minden bizonnyal az keltette fel, hogy a Sirin szóvivője szerint már mintegy 25 ezer előredenlést kaptak a mobilra.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.