Kikerült a fejlesztőkhöz az iOS 11.3 legelső változata, néhány érdekes újdonsággal.
Az iPhone X-zel együtt ismerhettük meg az animojikat, az animált emojikat, amelyek a felhasználó szájmozgását követve „beszéltek”. Sok kreatív alkalmazásukkal találkozhattunk, helyettesítették például sorozatok szereplőit, befurakodtak klasszikus filmek felejthetetlen jeleneteibe, és persze remekül lehetett velük karaokézni.
Ha valaki már unná a meglévő animojikat, akkor már csak tavaszig kell várnia, az akkor érkező publikus iOS 11.3-mal együtt ugyanis négy új animoji is bemutatkozik. Lesz medve, sárkány, oroszlán, és egy alsó állkapcsát csattogtató koponya. Négy animoji nem tűnik túl soknak az Apple által kibocsátott emojik számához képest, viszont az animojik kidolgozása jóval több munkát igényel.
Persze nem csak az animojik jelentik az újdonságot az iOS 11.3-ban. Frissítik az ARKitet, és a kiterjesztettvalóság-platform ettől kezdve képes lesz függőleges felületeken (falak, ajtók) is elhelyezni objektumokat, és jóval pontosabban fogja felismerni a szabálytalan alakú felületeket. Az ARKit 1.5 azonosítja a 2D-s képeket (plakátok, jelek, művészi alkotások), és integrálni tudja ezeket a kiterjesztett valóságba.
A frissítéssel együtt érkezik a Business Chat lehetőség is, amelynek köszönhetően a felhasználók kommunikálni tudnak majd a vállalatokkal a Messages appon belül. Ez a jellemző bétaként fog megjelenni az iOS 11.3-on belül, egyelőre csak néhány vállalat támogatásával.
És persze megérkezik az a sokat emlegetett lehetőség is, hogy kikapcsolható lesz az iPhone-t lelassító energiagazdálkodási funkció, de úgy összességében is sokkal több információt kaphatnak majd az iPhone 6 vagy az annál újabb készülékek tulajdonosai akkumulátoruk egészségi állapotáról. Az energiagazdálkodási funkció a fejlesztői változatban még nem érhető el, majd egy későbbi iOS 11.3 bétával érkezik.
A szoftverfrissítés az iPhone 5s-t, illetve az ennél fiatalabb iPhone-okat, valamennyi iPad Air ls iPad Pro modellt, az ötödik generációs iPadet, az iPad mini2-t és a fiatalabb készülékeket, valamint a hatodik generációs iPod touchot érinti. A fejlesztői változatot hamarosan a publikus béta követi, a hivatalos debütálás tavasszal várható.