Tech hvg.hu 2018. január. 19. 10:01

Vége lesz a YouTube-on a mosószerevésnek

Sok őrület terjed a neten, és sajnos nagyon veszélyesek is vannak közöttük. Ilyen a legújabb mánia, a mosószerevés, azaz a Tide Pod challenge.

Jó pár kihívással találkozhattunk már a neten, volt például forró vizes, jeges vizes, a közelmúltban pedig a Tide Pod kihívás kezdett terjedni. Vicces mémként indult (a mosószeres kapszulák tényleg úgy néznek ki, hogy ételeket is lehet díszíteni velük), majd egy őrült youtube-ozó filmezte, ahogyan megevett egy ilyen kapszulát (vagy legalábbis beleharapott), s a viccből egyből komoly egészségügyi kockázat lett.

A kihívás abból áll, hogy meg kell enni egyet a Tide mosószer-kapszulából, azonban mérgező vegyi anyagról van szó, amelynek komoly egészségkárosító hatása lehet, sőt akár életveszélybe is sodorhatja a kihívás elé állót.

YouTube/Jake Iannarino

Úgy tűnik, ezt már a YouTube sem hagyhatta reagálás nélkül, és eltávolítja oldaláról a Tide Pod kihívásos videókat, legalábbis ha megjelölik a nem helyénvalónak ítélt tartalmakat. A YouTube szóvivője kifejtette a TechCrunchnak, hogy irányelveik tiltják azokat a tartalmakat, amelyek fizikai sérülést okozó veszélyes tevékenységekre ösztönöznek. Arra törekednek, hogy minél előbb eltávolítsák azokat megjelölt videókat, amelyek sértik az oldal irányelveit.

Azért ha beütjük Tide Pod keresőszót a YouTube-on, még mindig egy csomó videó feljön, bár a nagyrészük már az agyatlan kihívás veszélyeire figyelmeztet.

A YouTube egyébként a mosószert gyártó Procter & Gamble nyomására kezdi eltávolítani a szóban forgó videókat. A Tide Twitter-fiókja pedig még figyelmeztetést is kiadott. Arról pedig, hogy miként reagáltak a boltok a mosószeres őrületre, itt olvashatnak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.