Tech MTI 2018. január. 02. 10:03

Már olyan biztonságos a repülés, hogy többen haltak meg repülőbaleset miatt a földön, mint a levegőben

A polgári légi közlekedés legbiztonságosabb éve volt 2017: világszerte 67-en vesztették életüket kilenc halálos kimenetelű repülőszerencsétlenségben az Aviaton Safety Network nevű repülésbiztonsági vállalat adatai szerint. [Frissítve.]

A hollandiai székhelyű repülésbiztonsági cég szerint soha ilyen kevesen nem vesztették életüket egyetlen évben repülőszerencsétlenségekben. A 67 halálos áldozat közül 32-en a repülőgépek fedélzetén haltak meg, 35 emberéletet a földön követeltek lezuhanó repülőgépek. [Frissítés: az év utolsó napján sajnos történt még egy komoly baleset, így a fedélzeti halottak száma 12-vel több.] 2017-ben egyetlen nagy kereskedelmi utasszállító repülőgép sem szenvedett halálos kimenetelű légi katasztrófát, miközben több mint 3,7 milliárd légi utast számoltak az évben – hívta fel a figyelmet a hálózat.

A jelentés emlékeztetett arra, hogy 2016-ban polgári repülőgépek 16 balesetet szenvedtek, 303 halálos áldozattal fedélzeteiken.

A tavalyi adatok megfelelnek az 1997 óta tartó trendnek a polgári légi közlekedésben, a biztonsági intézkedések szigorításával azóta folyamatosan csökken a légi szerencsétlenségek száma.

A repüléstől ugyan sokan félnek, de mint a számok évek óta mutatják, nem azért, mert sok repülőbaleset történik. Itt talál néhány érdekességet, illetve azt is megtudhatja, hova érdemes ülni a repülőn, hogy még akkor is jó esélye legyen a túlélésre, ha valami baj történik a géppel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.