Bár azt hihetnénk, már régen pont került az FBI-Apple vitájára a San Bernardinó-i terrorista telefonjának feltörése ügyében, most újabb bírósági döntés született.
Ugyan sok idő eltelt már azóta, de még mindig emlékezetes az Apple vs. FBI ügy, amikor az almás cég megtagadta a 14 ember halálával végződő terrortámadás okozója telefonjának kikódolását. Az FBI végül máshoz fordult, és sikerült hozzáférnie a telefonon tárolt adatokhoz. Akkortájt a legkülönfélébb értesülések kaptak szárnyra azzal kapcsolatban, hogy ki (melyik cég) volt a hacker, és mennyiért vállalta a telefon feltörését, de maga az FBI semmit sem árult el ezzel kapcsolatban.
Nemrégiben viszont három hírügynökség, az Associated Press, a USA Today és a Vice Media úgy gondolta, a nyilvánosságnak joga van tudni, hogy mire költik az adófizetők pénzét, és beperelték az FBI-t annak érdekében, hogy fedje fel, ki és mennyiért törte fel a terrorista iPhone 5c-jét. A hírügynökségek azt is állították, hogy a feltörés komoly sebezhetőségre utal az iPhone-ban, ami veszélyt jelenthet a felhasználók számára.
Azonban az egyik kerületi bíróság úgy döntött, hogy a vállalkozó és a felhasznált hacker-eszköz mentesül a kormány átláthatósági törvénye alól. A bíró vélekedése szerint az iPhone feltöréséért kifizetett összeg napvilágra kerülése veszélyeztetheti a nemzetbiztonságot. James Comey, az FBI korábbi igazgatója egyébként közvetetten közölte, hogy az ügynökség körülbelül 1,3 millió dollárt fizetett a szóban forgó hacker-eszközért.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.