Tech Papós Tamás 2017. szeptember. 21. 12:01

Simán lehet ez az app a magyar fiatalok új kedvence, de a szülők figyeljenek rá

Mutatunk egy magyar kérdezz-felelek alkalmazást, ami a tiniknél népszerű is lehet, főleg ha egy valamire figyelnek. A szülőknek és tanároknak sem árt résen lenni.

A magyar tinik és huszonévesek körében is nagyon népszerű az ask.fm kérdezz-felelek oldal, és nyilvánvalóan ez adta az ihletet az Androidra és iPhone-ra is ingyen letölthető Anon fejlesztőinek is. Magyar alkalmazásról van szó, amellyel szintén névvel vagy név nélkül lehet kérdezni másoktól, válaszokat adni és privátban chatelni.

Facebookos bejelentkezés után az app már mutatja is az ismerősöket, akik szintén fent vannak az Anonon. Idegenek profiljaira is lehet keresni, mindenkinél két lehetőséget kínál fel az app: az illetőnek kérdéseket lehet feltenni, és üzenetet lehet írni neki. A válaszokat lehet értékelni, akár a YouTube-kommenteket, hiszen más is látja a kérdéseket és a válaszokat, persze csak akkor, ha a profil tulajdonosa ezt engedélyezte.

Anon

Mindkét esetben megvan a lehetőség arra, hogy a profilját vállalva kérdezzen/chateljen az ember, de megteheti ezt “anonként” is, vagyis névtelenül. Utóbbi lehetőség miatt vigyázniuk kell a fiataloknak, a szülőknek és a tanároknak is, hiszen a funkció lehetséget ad az online zaklatásra, amely Magyarországon minden harmadik gyereket is érinthet.

Idegenek zaklatása könnyen elkerülhető az alkalmazásban, ha a fiókot privátra állítja a felhasználó – ezt a profilnál a jobb felső sarokban elérhető Beállítások menüpontban a “Privát fiók” lehetőség bekapcsolásával lehet elérni. Az “Alvó mód” aktiválásával pedig – kikapcsolásig – nem jönnek se kérdések, se üzenetek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.