Egy kalandvágyó, technológiát tanuló fiatal úgy gondolta: létrehoz egy régi Polaroidot, ami nem fényképeket, hanem GIF-eket nyomtat ki. És sikerült neki, mutatjuk.
Az Imguron bámulatos és részletes leírást tett közzé az egyetemen technológiai ismereteket tanuló Abhishek Singh, méghozzá arról, hogyan forradalmasította a Polaroidot.
A fényképek azonnali nyomtatásáról híres gépek egyik ikonikus modelljét, a OneStepet vette alapul, a cél pedig az volt, hogy mozgóképeket nyomtasson, egész pontosan GIF-eket. És össze is jött, a gép neve pedig “InstaGif NextStep” lett.
Természetesen nem arról van szó, hogy tudományos szenzációként papírra nyomtat GIF-eket a gép. Egy kazetta helyezhető a Polaroid-másolatba, amelyben egy 3000 forintos számítógép, a Raspberry Pi Zero W lapul. A GitHubon teljes leírás van arról, milyen kódokat kell felhasználni, hogy a képernyővel ellátott kis kazetta a felvett videókat GIF-fé varázsolja, majd azt egyből meg is jelenítse.
A kazetta – a fényképek mintájára – a rögzítés után előbukkan a Polaroidból, és már lehet is nézni a mozgóképet. A felvétel ugyanúgy történik, mintha mobillal készítenénk GIF-et. Egyszerre persze csak egy animációt tud megjeleníteni, ami vagy törlődik, vagy az újabb elkészítése előtt USB-n keresztül le kell menteni egy másik eszközre.
A gép alapját egyébként 3D-nyomtatással készítették, és érdekes módon a Polaroid mostanság pont ebben a technológiában utazik.
A Mashable-nek nyilatkozó fejlesztő azért vágott ebbe a projektbe, mert izgalmasnak tűnt, hiszen a kódolástól kezdve a dizájnkészítésen és a 3D-nyomtatáson át egészen a fizikáig minden területben otthon kellett lennie, hogy egymaga elkészítse.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.