A Microsoft szakemberei szerint ősztől képesek lesznek a 400 millió, Windows 10-et futtató számítógép mindegyikét megvédeni attól, hogy vírus támadja meg a gépüket.
A WannaCry nevű zsarolóvírus májusi tombolása rengeteg felhasználót károsított meg, egy dologra azonban mindenképpen jó volt: egyértelműen kiderült, hogy az eddigieknél határozottabb fellépés kell a vírusok ellen. Már csak azért is, mert a fertőzés a Windows egy olyan biztonsági rését használt ki, amire korábban a Microsoft már kiadott egy frissítőcsomagot.
A fejlesztők kedden a cég blogján jelentették be, konkrét lépéseket tesznek azért, hogy a hackerek következő próbálkozása már ne járjon sikerrel (más kérdés, hogy a bejelentést pont rosszul időzítették, Európán ugyanis épp most söpör végig egy újabb vírushullám).
A Microsoft a hatékony védekezés érdekében az ősszel érkező nagy frissítéssel beveti majd a nehéztüzérséget: a mesterséges intelligenciát. Mindez azt jelenti, hogy az újfajta védekezéssel mintegy 400 millió, Windows 10-et futtató számítógép lesz majd biztonságban – állítják a fejlesztők.
A Microsoft a felhő alapú szolgáltatásaiból érkező adatokat használja majd fel, hogy elkészítsen egy mesterséges intelligenciával ellátott vírusirtót, ami képes felismerni a vírusok viselkedését. A cég szakemberei szerint mindez azt jelenti, hogy ha a Windows Defender vírust érzékel a gépen, képesek lesznek azonnal elkészíteni az “ellenszerét”, ezzel pedig megvédeni az összes Windows 10-et futtató gépet. De az a gép is biztonságban lesz, amelyiken megtalálják a vírust, azt ugyanis a felhőben fogják karanténba zárni.
A fejlesztők szerint csak így lehet gyorsan lereagálni a vírustámadásokat. Jelenleg az eső észlelés után néhány órát vesz igénybe, hogy egy vírusra elkészítsék az “ellenszert”.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.