Váratlan felfedezés: a súlyos Covid-fertőzés segíthet a rák legyőzésében
A koronavírus-fertőzés hatására olyasmi történik a szervezetben, ami a rákellenes küzdelemben is hasznosítható – és természetesen nem kell hozzá elkapni a Covidot.
A koronavírus-fertőzés hatására olyasmi történik a szervezetben, ami a rákellenes küzdelemben is hasznosítható – és természetesen nem kell hozzá elkapni a Covidot.
Amerikai kutatók szerint egyre súlyosabb problémát jelent a dengue-láz, egy év alatt háromszorosára nőtt az Egyesült Államokban a fertőzöttek száma. A világ más részei sem fogják megúszni a tendenciát.
Terjed egy veszélyes új program, ami lecseréli a készüléke tárcsázóját, és valahányszor ön a bankját próbálja hívni, csalók lesznek a vonal túlsó végén. Akik igazából nem segíteni akarnak, hanem ügyes trükkökkel ellopni a pénzét.
Egy nemzetközi kutatócsoport megkongatta a vészharangot: egyre elterjedtebbek az embereket megfertőző vírusok azokon a farmokon, ahol a prémjükért nyérceket, nyestkutyákat, rókákat tenyésztenek.
Több mint 600 darab vírust találtak a tudósok, amikor olyan hétköznapi tárgyakat vizsgáltak, amiket minden otthonban megtalálni. Ezek között olyanok is voltak, amelyeket most fedeztek fel – de ez igazából jó hír.
Oroouche-vírussal fertőzött betegeket találtak Spanyolországban, Németországban és Olaszországban – minden érintett Brazíliában vagy Kubában járt. Bár a vírus létezése 70 éve ismert, gyógyszert vagy védőoltást még mindig nem sikerült kifejleszteni ellene.
Wetland-vírus, röviden Welv – így nevezték el kínai tudósok azt a fertőzést, amit alapos vizsgálatok után számos, kullancscsípés után megbetegedett ember vérében kimutattak. Súlyos tüneteket okozhat, és úgy tűnik, képes lehet életveszélyes állapot előidézésére is.
Amerikai kutatók a tibeti fennsíkon lévő Guliya-gleccserből vett mintákat elemezve találták meg azokat a DNS-maradványokat, amelyek ismeretlen vírusokhoz tartoznak.
Duplán pórul járhat az, aki bedől egy új adathalász SMS-nek, és letölti az abban hivatkozott alkalmazást.
A Nipah-vírusba halt bele egy fiatal vasárnap Indiában: a helyi hatóságok mindenkit megfigyelés alá vontak, aki kapcsolatba került a fertőzött fiúval.
Több kiberbűnöző is használ egy új androidos zsarolóvírust, mely zárolja az adatait, és csak váltságdíj ellenében kínál újbóli hozzáférést azokhoz. Nincs azonban garancia arra, hogy tényleg vissza is kapja a képeit és fájljait.
Van esély rá, hogy a madárinfluenza H5N1-variánsa emberre is átugorjon, majd terjedni kezdjen – figyelmeztetnek a szakemberek, akik aggasztónak találják a helyzetet. Van azonban jó hír is.