Tech hvg.hu 2017. június. 16. 19:00

Csúcsragadozó a láthatáron: kulcsfontosságú benchmarkban veri a Galaxy Note 8 az iPhone 7 Plust

Napvilágra kerültek egy nagyon fontos benchmark eredményei, a vizsgálatot vélhetően a Galaxy Note 8-cal végezték. Remek eszközről lehet szó, amelyik jóval több pontot tudott begyűjteni, mint az Apple jelenlegi csúcstelefonja.

Amennyiben nem fog robbanni a Galaxy Note 8 – jegyzi meg némi szarkazmussal a BGR – az egyik legimpozánsabb csúcstelefon lehet az iparág történetében. A telefon várhatóan még a Galaxy S8 és S8+ dizájnján is javít, ám nemcsak a külcsín lehet remek, hanem a belbecs is, legalábbis ha valóban ezen az eszközön futtattak egy igen fontos benchmarkot.

A benchmark alanya, írja a SamMobile, az SM-N950F típusjelű készülék volt, amiről a bennfentesek tudni vélik, hogy a Galaxy Note 8-at takarja. A szóban forgó vizsgálat a jól ismert HTML5Test, amely a böngészőteljesítményt méri. Az Android 7.1.1 Nougatot futtató telefon lenyűgöző 488 pontot kapott, s hogy az összefüggéseket is lássuk, tudni kell, hogy ugyanebben a tesztben az iOS legfrissebb publikus változatát futtató iPhone 7 Plus „csak” 415 pontot ért el.

SamMobile

Jelenleg úgy tudni, hogy szeptember elején, az IFA-n fogja bemutatni a Samsung a Note 8-at, beelőzve az új iPhone-okat. A Samsung maga is egy jobb, biztonságosabb és nagyon innovatív telefonról beszél, amelyet – derül ki a nagy kiszivárogtató, Evan Blass egy tweetjéből – házon belül csak Samsung Gr3at (great, azaz nagy, de az e betű helyén egy 3-as áll, mennek is a találgatások a Twitteren, hogy mi lehet e szám magyarázata) néven emlegetnek, utalva arra, hogy a Note család újra nagy lesz. A Galaxy S8 belső kódneve Dream, azaz álom volt, állítólag azért, mert a Samsung álma az volt, hogy lepipálja vele az Apple-t.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.