Bármilyen meglepő, tulajdonképpen nem is az akkumulátorokkal volt a gond a robbanó Galaxy Note7-ek esetében, sokkal inkább azzal, hogy olyannyira karcsúak voltak, legalábbis ezt állítják harmadik fél mérnökei.
Bár alapvetően az akkumulátorok robbantak az immár hírhedtnek mondható Samsung Galaxy Note7-ek esetében (az ügy valamennyi részletét ezt a linket követve olvashatják), egy független kutatócsoport kiderítette, hogy az akkuknak magukban semmi bajuk sem volt.
Az Instrumental nevű gyártástechnológiával foglalkozó cég mérnökei szereztek egy Galaxy Note7-et (nem volt könnyű dolguk, hiszen ezt a készüléket visszahívták), hogy darabokra szedjék, és kiderítsék, mi volt a robbanások oka – ha már a Samsungtól eddig erről nem érkezett jelentés.
Kiderítették, hogy a Note7 akkuja olyan szorosan passzol a telefon testébe, hogy az akkumulátor bármilyen kisebb duzzadása (ami normális jelenségnek tekinthető), vagy a telefontestet ért mechanikai megpróbáltatás, olyan rétegeket nyom össze az akkumulátorban, amelyeknek nem szabadna egymáshoz érniük, és ez vezethet a robbanáshoz.
Az Instrumental szerint a Samsung „agresszív dizájnja” okozhatta a gondot. Más szavakkal: a lehető legvékonyabb testbe próbáltak minél nagyobb kapacitású akkut tenni, hogy versenyezhessenek a többi csúcsmodellel, például az iPhone-okkal. A mérnökök szerint ahhoz, hogy az akku megfelelően működhessen, szükség lett volna egy akkora térre maga fölött, mint amekkora vastagságának a 10 százaléka, ebben az esetben 0,5 mm, azonban a készülékben ennyi sem volt. A szakemberek szerint ez azért durva, mivel ez egy ismert tervezési szabály, azaz veszélyes terméket dobtak piacra.
Persze fontos hangsúlyozni, hogy mindez nem hivatalos, nem a Samsungtól származik (no meg jó promóció az Instrumentalnak is), így mielőtt végső véleményt mondanánk, érdemes megvárni a dél-koreai cég reagálását is.