Tech hvg.hu 2016. november. 03. 17:01

Megjelent a megfizethető árú szupermobil, amibe 3D szenzorokat pakoltak

A júniusban bemutatott, a Google Tango projektjén alapuló telefon mostantól már megvásárolható. Új értelmezést nyerhet vele a kiterjesztett valóság (AR).

Júniusban mutatta be a Lenovo a világ első olyan okostelefonját, a Phab2 Prót, amely a Google Tango projektjén alapul, azaz 3D szenzorok (is) kerültek bele.

Ennek köszönhetően a  telefonnal egyedülálló kiterjesztettvalóság-élményt lehet létrehozni, persze ehhez megfelelő appok is kellenek. Ilyen például a Matterport Scenes nevű alkalmazása, amellyel valós idejű felvételek készíthetők 3D-ben, vagy az iStaging app, amellyel úgy rendezhető be virtuálisan egy szoba, mintha valóban meglennének a bútorok. A Phab2 Próval több olyan app is érkezik, amelyek kihasználják a Tango lehetőségeit, de a Google Playben is több tucatnyi ilyen alkalmazás van.

Lenovo

Ami a telefon specifikációit illeti: a fémházba bújtatott dual SIM-es készülék 6,4”-es QHD (2560 x 1440 pixel, 459 ppi) kijelzőt kapott, és túlzás lenne azt állítani, hogy egyszerű egy kézben tartani, viszont a 3D élmény ezért kárpótolhat. A Qualcomm nyolcmagos Snapdragon 652 chipkészletének munkáját 4 GB RAM támogatja. A natív tárhely 64 GB, ami microSD kártyával megduplázható. A 16 MP-es hátoldali kamerával 4K videók is készíthetők, előre pedig egy 8 MP-es modul került.

A megfelelő minőségű hangfelvételről és –lejátszást Dolby Audio Capture 5.1 segíti. A készülék hátoldalán ujjlenyomat-olvasó is helyet kapott. A 4050 mAh-s, nem eltávolítható akku támogatja a gyorstöltést. A Phab2 Pro Android 6.0 Marshmallow-t futtat.

Lenovo

A korábbiaknak megfelelően a phablet ára, a tudásához képest, igazán nem horribilis, 499,99 dollár, azaz körülbelül 140 ezer forint, és megrendelhető a Lenovo honlapján. Elvileg kétféle színváltozata van, szürke és pezsgőarany, de ez utóbbira még picit várni kell.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.