Halloweenkor akár még a fotók is ijesztő átalakuláson mehetnek keresztül, legalábbis a MIT különös projektjének keretében.
A MIT (Massachusetts Institute of Technology) Media Labjának kutatói igazán nem félősek: a Nightmare Machine (rémálom gép) projekt keretében arra tanítják a mesterséges intelligenciát, hogy horrorisztikus képekké alakítsa át a fotókat.
Pinar Yanardag, Manuel Cebrian és Iyad Rahwan úgynevezett mély tanulási (deep learning) algoritmust használtak ahhoz, hogy megtanítsák a számítógépnek, mitől lesznek valóban ijesztők a hagyományos fényképek. Ha közelebbről is kíváncsi arra, mit értett meg ebből a számítógép, akkor keresse fel a kapcsolódó Instagram-oldalt.
Az algoritmus nem csupán az arcképeket, hanem az épületek, szobrok fotóit is hátborzongatóvá alakítja, és ehhez nyolc különböző horror-sablont használ.
Sajnos a saját fotóinkkal egyelőre még nem tehetjük meg ugyanezt (kivéve, ha váratlanul valamelyik szelfink illik horrorba), viszont elvileg részt vehetünk a projektben. A MIT a felhasználók segítségét kéri, hogy javíthasson az algoritmuson: szavazni lehet a projekt weboldalán az átalakított portrékra, így lehet közölni az algoritmussal, hogy mennyire sikerült a ténykedése, mennyire volt ijesztő az átalakított kép.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.