Tech hvg.hu 2016. szeptember. 07. 09:01

Személyes biztonság ellenőrzése a Facebookon: hamarosan bárki bekapcsolhatja majd a funkciót

A személyes biztonság ellenőrzésére szolgáló funkciót eddig a közösségi oldalnál kapcsolgatták ki-be, de hamarosan a felhasználók is megtehetik majd ugyanezt.

A Facebook még 2014-ben vezette be a biztonságot ellenőrző funkciót, amit az elmúlt bő egy évben sajnos igen sűrűn kellett kapcsolgatni. Bár eredetileg természeti katasztrófák idején alkalmazták volna, de a terrorcselekmények miatt ennél jóval többször volt rá szükség. (Ez az a funkció, amit az orlandói lövöldözés vagy a nizzai terror idején is aktivált a Facebook, és amin keresztül az esemény közelében lévő emberek jelezhetik, hogy jól vannak-e, illetve mások is felkereshetik az ismerősüket, hogy jól vannak-e.)

Sokan azonban kritizálták a kezdeményezést, mondván, a közösségi oldal nem minden esemény esetén kapcsolja be a funkciót – inkább csak a “nyugati világban” történtek esetében. A jelek szerint ez megváltozhat, erről pedig maga Mark Zuckerberg beszélt.

A nizzai terrortámadás idején is bekapcsolták.
Facebook

A VentureBeat beszámolója szerint a Facebook-vezér  – miután ajándékot vitt Ferenc pápának – a római Luiss Egyetemen tartott nyilvános “fogadóórát”, ahol a hallgatók bármit kérdezhettek tőle. A biztonságot ellenőrző funkció kapcsán az egyik hallgató arra volt kíváncsi, hogy a közösségi oldal vajon tervezi-e, hogy a felhasználók maguk kapcsolhassák be a funkciót, hiszen könnyen lehet, hogy a Facebook sem ugyanúgy kezeli a különböző katasztrófahelyzeteket. Zuckerberg határozott igennel válaszolt a kérdésre, bár arról egyelőre nem beszélt, hogy mindezt hogyan kell elképzelni.

Azonban logikusan végiggondolva valószínűleg szigorúan be lesz határolva, hogy milyen események miatt lehet majd elindítani a bejelentkezést. Ebből kiindulva valószínűleg tűzeseteknél, baleseteknél és egyéb hasonló helyzetekben lehet majd használni, és szinte az is biztos, hogy a szigorú korlátozással igyekeznek majd kizárni azt, hogy bárki is visszaélhessen a közösség jó szándékával.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.