Tech hvg.hu 2016. július. 07. 07:02

Van egy új funkció a Facebookon, néha nagyon jól jöhet

A Facebook új funkciójának hála 47 nyelven posztolhat a közösségi oldalra az is, aki csak az egyiken, például magyarul tud.

Az év eleje óta teszteli a Facebook a legújabb, mesterséges intelligencia által irányított algoritmusát, és az erre épülő egyik új funkció segítségével 47 nyelvre fordíthatjuk le az üzenőfalra szánt bejegyzésünket. Eddig csak a rajongói oldalak kezelői tesztelhették a fordítót, közülük is csak azok, aki engedélyezték a több nyelvű bejegyzés írásának lehetőségét. (Ennek módja, hogy a rajongói oldalon a Beállítások – Általános menüpontnál a Bejegyzések írása több nyelven opciót bekapcsoljuk.) Zuckerbergék azonban most szélesebb körben is kipróbálják az automata működését.

Az eszköz egyelőre csak az asztali verzióban lesz elérhető: a szöveg posztolása előtt beállíthatjuk majd, hogy milyen nyelveken jelenjen meg még a kiírás. A szavakat automatikusan fordítja a rendszer, a követők pedig csak azon a nyelven látják majd a kiírást, ami az ő választott nyelvük (is).

Szóval akkor mégsem Same in English.
hvg.hu

A végeredmény természetesen ezúttal sem lesz tökéletes, ugyanakkor ha valaki nem beszéli az adott nyelvet, jól jöhet egy kis segítség a Facebooktól.

A Facebook azt tervezi, hogy a következő hetekben az Instagramon is elkezdi tesztelni az új funkciót.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.