Tech hvg.hu 2016. június. 24. 19:01

Spotify és Netflix helyett: valami különöset talált ki a BitTorrent

Új versenyző jelent meg a zene- és videoszolgáltatók világában. A „személye” meglepő, és az alkalmazott modell is.

A BitTorrent (a BitTorrent protokoll mögött álló cég) egy új alkalmazást (BitTorrent Now) indított mobileszközökre és a netre, hogy a jövőben zenét és videót szolgáltasson a felhasználók számára. Kicsit olyan, mintha a Netflixet és a Spotifyt gyúrták volna egybe, azonban a fejlesztő hangsúlyozza, azokat célozták meg, akik a kevéssé ismert művek és előadók iránt érdeklődnek.

BitTorrent

Amit mindenképpen érdemes tisztázni, nem kalóztartalomról van szó, mindent a létrehozó tölt fel a BitTorrent Now-ra. Lesznek ingyenes tartalmak, lesznek, amelyek meghallgatásáért/megnézéséért meg kell adnunk az emailcímünket, lesznek fizetősek és olyanok is, amelyeket hirdetések színeznek. Mindez alapjaiban eltér a mostani előfizetéses modellektől.

A BitTorrent Now app már megjelent Androidra és van webes változat is, az iOS-es, illetve Apple TV-s változatra még egy keveset várni kell.

hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.