Tech hvg.hu 2016. május. 21. 08:01

Mikor érkezhet a telefonomra az Android N?

Az eddigieknek megfelelően az Android 7.0 (vagyis az Android N, ahogy egyelőre nevezik) különböző időpontokban kerül az egyes gyártók készülékeire. De vajon mikor melyikre?

A kétnapos Google fejlesztői konferencia egyik kiemelt témája (sok egyéb érdekességgel egyetemben) az Android N volt. Több mint 250 fejlesztés és új funkció jellemzi majd az új platformot, és a már stabilnak mondott béta verzió el is érhető a Nexus eszközökre és a Pixel C tabletre. Az androidosokat azonban az egyéb megjelenések is érdekelhetik. A PocketLint a Marshmallow-s frissítés alapján kalkulálta ki, mire számíthatunk az egyes gyártóknál.

PocketLint

Samsung. Jó pár dél-koreai Samsung-eszköz 2016 januárjában kapta meg a Marshmallow-frissítést, az egyéb régiókban pedig márciusig várni kellett erre. Viszont a Lollipop-update-re már egy hónappal annak megjelenése után sor került, így remélhetőleg az Android N gyorsabban fog érkezni a Samsung-telefonokra, mint a Marshmallow. Mindenesetre a Samungnál a régióknak és a hálózatoknak nagy szerepük lesz abban, mikor kerül sor az update-re.

Motorola. A Motorola-eszközök viszonylag gyorsan megkapják az új operációs rendszert – a Marshmallow-update például már 2015 decemberében elindult. A Nexusok után a Motorola-készülékek is az első update-eltek között lehetnek.

LG. Az LG azon gyártók közétartozik, akik gyorsan update-elnek, a lengyel G4-tulajdonosok például már tavaly október közepén megkaphatták a Marshmallow-t, ami azután novemberben érkezett Európa többi részére, illetve márciusban folytatódott, amikor a G3 is megkapta az Android 6.0-t. Mindezeket figyelembe véve esélyes, hogy az LG G5-re hamarosan megérkezik az update. A korábbi modellek (köztük z LG G4) tulajdonosai ennél kicsit később kaphatják meg az Android N-t, de legkésőbb a jövő év elejéig sor kerülhet az update-re.

OnePlus. A OnePlus készülékek nem siették el a Marshmallow-ra frissítést, olyannyira nem, hogy a OnePlus One, a OnePlus 2 és a OnePlus X még meg sem kapta. A PocketLint ezért úgy gondolja, hogy csak valamikor 2017 második felében érkezhet meg rájuk az Android N.

Huawei. A Huaweinél a Mate 8-cal együtt jelent meg a Marshmallow tavaly novemberben, és valószínűleg az idén is hasonló lesz a helyzet, és az Android N a Mate 9-cel együtt érkezik majd valamikor az év végén. Ezután, de akár hónapokkal később kerülhet majd sor az öregebb készülékekre, mindenesetre a Huawei azért kicsit gyorsabb ebben, mint a többiek.

HTC. A HTC már közzétette a Twitteren, hogy jön az Android N a HTC 10-re, a HTC One A9-re és a HTC One M9-re. Arról még nem tudni, hogy a One M8 mikor kapja meg a frissítést, de a jövő január elég valószínűnek látszik.

Honor. A Honor 7 Enhanced kiadása az Android Marshmallow-val érkezett tavaly decemberben. A Honor 5x és a Honor 7 néhány hónappal később frissült, ennek megfelelően 2017 elejére tippelhető az új update.

Sony Xperia. A Sony csak március elejétől frissítette a készülékeit a Marshmallow-ra, még nem is kapta meg mindegyik. Ezt szem előtt tartva a PocketLint csak 2017 végére valószínűsíti az Android N-update-et.

Blackberry. Jelenleg a Blackberry Priv az egyetlen androidos Blackberry-telefon, bár újabbak is meg fognak jelenni ebben az évben. A Priv az Android Lollipoppal jelent meg, és csak most update-elték a Marshmallow-ra, ami hat hónap várakozást jelent. Kis szerencsével talán most begyorsít a gyártó, de még így is csak 2017 eleje tűnik reálisnak.

Ha máskor is tudni szeretne az Android újdonságairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.