Tech hvg.hu 2016. április. 04. 10:00

Videó: Itt az iPhone SE tortúratesztje

Nem kellett túl sokáig várni arra, hogy kellemetlen próbáknak vessék alá a legújabb iPhone-t.

Egyfelől rossz látni, hogy egy vadonatúj telefont nyúznak, másfelől viszont így kaphatnak és adhatnak képet arról, hogy mit visel el a készülék. Az alábbi videó tanúsága szerint háromféle megpróbáltatásnak tették ki a legújabb iPhone-t.

Volt karcolásteszt (az 1-10 fokozatú skálán hatosnál kezdett látszani a beavatkozás a kijelzőn), kiderült, hogy mivel nincs külön védelem rajta, a kamera lencséje is sebezhető picit, viszont a Home gomb jobban ellenáll a karcolásnak, mint a Galaxy S7-é. Az iPhone SE-nél nem dicsekedett az Apple a 7000-es sorozatú alumínium használatával, így a hátoldal valószínűleg a 6000-es sorozatúból készült, feltehetően a barátiabbra szabott ár miatt.

JerryRigEverything/YouTube

Az égetés is érdekesnek bizonyult, az Apple ugyanis IPS backlit kijelzőt használ, amelyre azt mondják, nem annyira élénk és telített a képvisszaadása, mint az AMOLED kijelzőké, bár a tesztelő szerint picit talán élethűbb a kép. Hő hatására a pixelek el-eltünedeztek, azonban – eltérően a Galaxy S7 AMOLED-jének pixeleitől, amelyek többé vissza sem jöttek – a meleg hatásának elmúltával újra megjelentek a képpontok.

És végül a hajlításteszt: meghajlott, de utána is jól működött, és állítólag nagyobb erőt kiállt, mint a Nexus 6.

Ha máskor is tudni szeretne az iPhone-ok híreiről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.