Tech hvg.hu 2016. március. 31. 15:33

Kövér László épp az imént méltatta az alkalmazást, amit amúgy be akarnak tiltani

Miközben a kormányzat éppen a hívásainkat lehallgathatatlanná tévő alkalmazások betiltásán dolgozik, az Országgyűlés elnöke odavan az innovatív magyar megoldásért.

A Magyar Innovációs Szövetség Startup Innovációs Díját nyerte el a magyar fejlesztésű CryptTalk hívástitkosító szolgáltatás. Az indoklás szerint a CryptTalk alkalmazás fejlesztői "a távközlés és a hívástitkosítás terén elérhető legkorszerűbb technológiák alkalmazásával egy egyedi megoldást hoztak létre".

A mobilokat lehelgathatatlanná tévő CryptTalk felhasználói olyan titkosított, internetalapú hívásokat folytathatnak és üzeneteket küldhetnek egymásnak, amelyek tartalmához a kommunikáló feleken kívül mások nem férhetnek hozzá. A titkosított híváshoz nem szükséges semmilyen speciális hardver, és a titkosítás ellenére a hívás minden késleltetés nélkül zajlik, valós időben. A CryptTalk emellett az egyetlen olyan hívástitkosítási megoldás, amelyet a felhasználók biometrikus azonosítással is használhatnak.

És hogy akkor mi a furcsa a CryptTalk elismerésében? Csupán annyi, hogy az MTI tudósítása szerint az innovációs díjat az a Kövér László adta át, akinek pártja néhány napja azon mesterkedik, hogyan is lehetne illegálissá tenni (értsd: betiltani) “a legkorszerűbb technológiák alkalmazásával létrehozott” megoldást. (Hogy milyen sikerrel tudnak majd utána lehallgatni mondjuk egy skype-os beszélgetést, az már más kérdés.)

Az Országgyűlés elnöke az elismerések átadásán azt is mondta: amelyik társadalom a megújulás, az innovációs verseny terén lemarad, az azt kockáztatja, hogy szellemi és anyagi erőforrásait mások fogják kihasználni vagy éppen elhasználni, és abban soha nincs, nem lesz köszönet.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.