Ha a felhasználó nem is csinál semmit a gépen, a Windows máris elfogyaszt egy jókora szeletet a RAM-ból.
A LifeHacker szúrta ki, hogy a Windows 10 memóriaigénye igencsak nagy: az operációs rendszer bár a korábbi verzióknál jóval kevésbé terheli le a gépet, időnként így is több mint 1 GB-ot foglalhat le a RAM-ból. Így í 2 GB, de még a 4 GB RAM sem tűnik túl soknak, ha igazából csak hármat használhatnak ki a konkrét feladatokat végző programok, mert egyet elvisznek a "láthatatlan" háttérfolyamatok.
Míg az előző Windowsok a lapozófájlok segítségével írták ki az adatokat a merevlemezre, hogy később, a RAM kapacitásának csökkenésével is fel tudják használni azokat, a Windows 10 tömöríti ezeket. Így egyrészt jóval kevsebb helyet foglalnak, másrészről a RAM-ban maradhatnak. Mindez az eddigieknél jóval gyorsabb adatkezelést tesz lehetővé, a hátránya viszont, hogy a rendszerfolyamatok egyre több és több RAM-ot igényelnek két újraindítás között, az adatok ki- és becsomagolása pedig jelentős terhet ró a processzorra.
Az egyik kézenfekvő megoldást az jelentheti, ha több memóriát pakolunk a gépbe, de vannak azért más lehetőséget is. Nézze végig a programjait, és uninstallálja azokat, melyeket sosem használ. Szintén segíthet, ha nem futtat egyszerre sok alkalmazást, azaz bezárja azokat, melyekre éppen nincs szüksége. Ugyanez igaz a böngészőre is, ott is javasolt bezárni a nem használt lapokat/füleket.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.