Tech Balogh Csaba 2015. június. 05. 11:01

Egy könyv, amelyből megértheti a Google-t – és nem mellesleg saját munkahelyét

Balogh Csaba
Szerzőnk Balogh Csaba

Egy minden korábbinál használhatóbb keresőt, egy kényelmes és gyors böngészőt, egy világuralkodó mobil operációs rendszert és egy mindenki által ismert videomegosztót már csináltak nekünk a Google szakemberei – miért éppen könyvet írni ne tudnának? És ha már írnak, miért ne olyat írnának, amelyiket olvasva nem csak az ő vállalatuk, hanem saját munkahelyünk dinamikáját is jobban megérthetjük?

HVG Könyvek, 370 oldal, 4200 forint
HVG

Eric Schmidt és Jonathan Rosenberg már sokat tapasztalt és elismert vezetők voltak, amikor több mint egy évtizede a Google-hoz kerültek. De hamar rájöttek: ha ennél a cégnél sikereket szeretnének elérni, mindent újra kell tanulniuk az üzleti menedzsmentről. A cég ikonná vált két vezetője színes anekdotákon és most először nyilvánosságra hozott sztorikon keresztül foglalja össze a Google egyedülálló szemléletét és módszereit.

Habár a Google – Így vezetünk mi alapvetően menedzserirodalom – tehát a kisebb-nagyobb cégek vezetőinek, illetve új startupok leendő alapítóinak szól –, mégis mindenkire hatással lesz, aki elolvassa. Óhatatlanul felismeri benne saját életének részleteit az ember: eszébe jutnak korábbi és jelenlegi munkahelyek, azok céges kultúrája (vagy éppen kulturálatlansága), vezetői hozzáállások, értekezletek. Olvasása közben akaratlanul is jön az "áhá" élmény, hogy kire illik a "kreatív zseni" szerepe, vagy például ki viselkedik igazi dívaként a cégnél.

A könyv hasznos olvasmány azoknak, akik a Google kulisszái mögé szeretnének betekinteni, de azoknak is érdekes lesz, akiket egyáltalán nem érdekel a vállalat, csak egy kicsit jobban meg szeretnék érteni saját munkahelyük mindennapjait.

A könyv kedvezményes áron megrendelhető a HVG kiadó honlapján.

Disclaimer: A hvg.hu kiadója tulajdonosa a könyvkiadással foglalkozó HVG Könyveknek.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.