Timelapse bányászatnak is nevezik a Google és a Wahingtoni Egyetem közös fejlesztését.
Úgy tűnik, divatossá kezd válni a nagy cégek körében a timelapse. Korábban az Instagram készített egy alkalmazást, amellyel iPhone-on és iPaden lehet profi timelapse felvételeket készíteni, a napokban pedig a Microsoft jelentette be Hyperlapse mevű appját (windowsos és androidos telefonokra), amelynél rezgésmentesítő technológia bevetésével segíti a minél profibbnak tűnő belső nézetes timelapse videók készítését.
Most pedig a Google (az augusztusi Siggraphra készülve) mutatta be, milyen lehet a jövő timelapse-e: a Washingtoni Egyetemmel közös fejlesztésüknek a timelapse bányászat nevet adták. Amire szükség van hozzá, az egy számítógép, több millió nyilvánosan elérhető fotó a neten, no meg a megfelelő algoritmus.
A kutatók 86 millió fényképet csoportosítottak különböző közösségi forrásokból a legnépszerűbb helyekről dátum szerint. Közös nézőpontúvá alakították őket, és kiszűrték a különféle zavaró hatásokat. Ezután készülhetett el belőlük a timelapse videó (szám szerint 10 ezer ilyen videót készítettek), amely így egészen új nézőpontból mutathatja be például a felhőkarcolók építését vagy mondjuk a gleccserek mozgását.
Az ilyen változások bemutatásához kevés lett volna egyetlen kamera, s az is érdekes, hogy bár az alapul vett felvételeket különböző emberek készítették, ennek semmi nyoma sincs a végeredményül kapott videón. A fejlesztők azt ígérik, hogy hamarosan nyilvánosan hozzáférhetővé teszik majd a kódot.