A hét legolvasottabb cikkeiből kiderül, hogy miért érdemes letakarni a notebookok kameráját; hogyan lehet megnézni, hogy más is belépett-e Gmail levelezésünkbe; valamint a lakásban széthagyott telefonok megtalálásához is mutatunk egy ingyenes, praktikus megoldást.
Ön letakarja a laptopján a kamerát? Lehet, hogy jobban tenné
Egy felmérése szerint a felhasználók 21 százaléka letakarja a webkameráját, attól tartva, hogy a számítógépén keresztül kiberkémek figyelhetik meg. Bizonyos országokban ez az arány még magasabb: a kínai válaszadók 40 százaléka használja ezt a módszert, hogy megakadályozza a kémkedést. A félelem valóban nem alaptalan, hiszen a webkamerák egyre gyakrabban válnak a kiberbűnözők eszközeivé.
Ellenőrizze: itt megnézheti, más is belépett-e Gmailjébe
A Google új oldalán ellenőrizheti, hogy milyen eszközökről és területileg honnan léptek be Gmailjébe és az ön által használt más Google-szolgáltatások fiókjaiba. Ha gyanús tevékenységet észlel, rögtön tehet is ellene.
Töltse le: ezzel a programmal megnézheti, kémkedik-e a kormány a számítógépén
Kémfigyelő szoftvert készített az Amnesty International. Az ingyenesen letölthető program elsősorban a kormányzati szervek által előszeretettel alkalmazott kémprogramokat keresi meg a gépünkön.
Sokszor keresi a telefonját? Akkor ezt mindenképp töltse le
Ha ön is azok közé tartozik, akik leteszik valahova a telefonjukat, és meg is feledkeznek róla, azután meg tűvé tesznek érte mindent, akkor próbálja ki az alábbi ingyenes alkalmazást.
A Wall Street Journal értesülései szerint halmokban állnak a raktárakban az eladhatatlan Galaxy S5-ök. A gyártó profitja hivatalosan is zuhan. Menedzsmentcsere jöhet.