2014. október. 01. 22:31 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. október. 01. 22:38 Tech

Fizess-amennyit-akarsz közösségi webes konferenciát tartanak

A közösségi web aktuális trendjeivel nyerhető előnyök és a megosztáson alapuló gazdaság lesz a témája az idei Közösség - Média - Művelődés konferenciának.

A szervezők szerint a konferencia célja, hogy bemutassa az egyre gyakoribb jelenséget, melyben a csökkenő erőforrásokból a növekvő közösségi aktivitás által új, eddig nem látott gazdasági erők koncentrálódnak.

Az előadásokban szó lesz többek között a technológia mai és holnapi trendjeiről, az egyre több szegmensben teret nyerő játékosításról (gamification), a főleg IT vállalatok által megteremtett modern cégkultúráról, a marketing és a profit kapcsolatáról, valamint erősíteni próbálják majd a vidéken gyengébb startup szemléletet is. Az előadók közt a MarkCon, a QuiShare, a Prezi és a HVG szakemberei mellett ott lesz a nemrég elindított utcaszintű Facebook, a Miutcánk.hu társalapítója is.

Az október 16-ai Közösség - Média - Művelődés konferencia egyik érdekessége, hogy a belépő nem fixáras, 1000 forinttól 32 ezer forintig mindenki annyi részvételi díjat fizet, amennyit szeretne.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.