Roppant kedvelt és elterjedt az Android, és nemsokára a windowsos PC-k tulajdonosai is megérthetik, hogy miért.
Érdekes projekt jelent meg a Kickstarteren, ami elvileg a PC-k második operációs rendszerévé tenné az Androidot. Persze vannak már olyan számítógépek, elsősorban notebook-tablet hibridek, amelyek Androidot futtatnak, azonban a Console OS valami egészen más.
Az ötletet az a tény szülte, hogy jelenleg az Android a világ legnépszerűbb (mobil)operációs rendszere, és több eszköz futtatja, mint bármelyik másik rendszert. Ha az Androidot az asztali gépekre is elhoznák, akkor a windowsos PC-k felhasználói is megismerkedhetnének a milliónyi androidos appal, amelyeket a mobiltelefonokon és a táblagépeken lehet futtatni.
A megoldást a már említett Console operációs rendszer jelentheti, amely egyfajta változat, forkolt Android 4.4, és akár önmagában, akár második operációs rendszerként futtatható. És ez utóbbi esetben lépnek be a képbe a windowsos számítógépek, a Console OS ugyanis jól megfér a Microsoft operációs rendszere mellett, így mondjuk napközben windowsos irodai programokkal dolgozunk, este pedig androidos appokkal játszunk, szórakozunk. Ugyanazon a hardveren élhet tehát a két operációs rendszer, ráadásul a Console OS akár a gép belső memóriájából, akár egy külső pendrive-ról futtatható. Mi több, mivel a Console OS natívan fut az Intel x86 architektúrán, jobb teljesítményt kínál, mint bármely virtualizált vagy emulált megoldás.
A Console OS egyelőre nem támogatja a Google Playt, ezért a fejlesztők saját alkalmazásbolton dolgoznak, illetve az Amazon AppStore is integrálva lesz.
Jelenleg 25 windowsos PC-vel működik együtt a Console OS (köztük olyan gyártóké, mint az Asus, a Dell, a Lenovo), viszont a támogatók szavazhatnak arról, milyen gépeket vonjanak még be a körbe.
A két hónapos kampány még csak néhány napja kezdődött, de a célul kitűzött 50 ezer dollárnak már majdnem a fele összejött. A befektetés sem kockázatos, hiszen 10 dollár fejében a támogatók kapnak egy példányt a Console OS Próból (ez egyébként évi 20 dollárba fog kerülni), amely többek között ingyenes frissítést jelent, gyorsabb váltást az OS-ek között (az InstaSwitchnek köszönhetően), illetve korlátlan számú ablakot az androidos appoknak (az alapváltozatban csak két ablak megengedett), a további részletek a Kickstarter oldalon olvashatók.
A különleges operációs rendszer első verzióját a sikeresen zárult kampány után 30 nappal ígérik.