Itthon is rengeteg helyen, illetve külföldön járva szinte minden, jellemzően turisták útjába kerülő helyen fizethetünk a kártyánkkal. Érdemes azonban fokozottan odafigyelni a pénzünket őrző kis plasztiklapra, íme néhány tipp a fokozott biztonsághoz.
A Kaspersky Lab szerint annak ellenére, hogy sok hír látott napvilágot a chippel ellátott bankkártyák biztonsági hibáiról, nem szabad elfelejteni, hogy ezek még mindig biztonságosabbak és nehezebb őket klónozni, mint a mágnescsíkkal elátott társaikat. Aki még nem rendelkezik ilyen kártyával, érdemes legalább külfödre utazás előtt beszereznie egyet.
Európa számos országában, valamint Észak-Amerikában fizetésnél egyszerűen sokan odaadják a bankkártyájukat az éttermek és az üzletek dolgozóinak, azonban ez veszélyes lehet. Ha lehet, akkor inkább ne adja oda a kártyáját ismeretleneknek, mert rosszul járhat. Kérje meg inkább a személyzetet, hogy biztosítsanak mobil fizetési terminált. Ahol csak lehetséges, próbáljon vezeték nélküli PoS eszközön keresztül fizetni, amely sokkal biztonságosabb, mint a régi, USB-vel vagy soros porton keresztül csatlakoztatott eszközök.
Legyen óvatos a véletlen találkozások vagy balesetek során, amelyek alatt akár egy pillanatra is felügyelet nélkül maradhat a kártyánk. Ha ez mégis megtörténne, akkor minden esetben nézze meg, hogy biztosan a saját kártyáját kapta-e vissza. Ha kétségei vannak, akkor inkább jelentse bankjának a problémát.
Mindig kövesse figyelemmel a bankkártyája forgalmi kimutatását, hogy időben értesüljön az összes tranzakciónkról, és azonnal informálja bankját, ha valami gyanúsat észlel.
Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.