Tech Balogh Csaba 2014. május. 16. 12:01

10 mobilapp, amit minden cégnek ismernie kell

Balogh Csaba
Szerzőnk Balogh Csaba

Androidos mobilokra és iPhone-okra is egy-egymillió alkalmazás tölthető le. A hatalmas választék nem csak Angry Birds és Facebook alkalmazásokból áll, bőven vannak említésre méltó érdekes üzleti appok is az alkalmazásboltokban.

Céges telefonként remek okosmobilokat már ajánlottunk a héten, és úgy kerek a történet, ha olyan alkalmazásokat is mutatunk, melyekkel tovább okosítható a telefon.

Microsoft Office Mobile

A Microsoft-féle, “igazi” Office a legtöbb cég életében megkerülhetetlen. Hiába vannak jól használható ingyenes alternatívák, a kritikus felhasználói tömeg miatt a teljes kompatibilitásra törekvő vállalatok továbbra is a redmondi irodai szoftvercsomagot használják. Azt viszont még viszonylag kevesen tudják, hogy telefonjukon is megkaphatják az Office-t, és jó hír, hogy ha rendelkeznek az asztali verziós Office 365 előfizetéssel, akkor teljesen ingyen.

Platform: iOS, Android, Windows Phone (előtelepítve)
Ár: ingyenes (üzleti célú használat esetén Office 365 előfizetés szükséges)

 Evernote

 

Az Evernote tulajdonképpen egy virtuális memória, megőrzi a munkahelyi és privát feljegyzéseket, listákat, képeket és hanganyagokat is. A könnyen rendszerezhető és kereshető jegyzetek folyamatosan szinkronban vannak, így mobilon, tableten és a számítógépes felületen is mindig elérhetők. További kuriózum, hogy a kézzel írt szövegek beazonosítása mellett a fotókon található információk is könnyen előkereshetőek az applikációval, mivel az a képeken található szöveget is felismeri. Így ha nem marad idő jegyzetelésre, akár egy fotóval is megőrizhető a fontos információ. A feltöltött jegyzetek megoszthatók, illetve másokkal közösen szerkeszthetők. További extra funkciókként a kiterjesztett PDF-fájlokra is érvényes könnyű kereshetőség, a jegyzetek korábbi, szerkesztés előtti verziójához való hozzáférés és a hatékonyabb képfelismerés is az előfizetők rendelkezésére áll.

Platform: iOS, Android
Ár: ingyenes (alapverzió), 10 euró/hó (kifejezetten cégekre szabott változat)

Scanner Pro by Readdle

Kevés olyan irodai app van, amit egy teljes eszköz kiváltását ígéri, és valóban alkalmas is rá. A Scanner Pro viszont ilyen: nem csak elméletileg válthatjuk ki vele a szkennelést, az alkalmazás a gyakorlatban is remekül használható ilyen feladatokra. Az alkalmazás rengeteg olyan helyzetben jó, amikor valamilyen dokumentumot kell gyorsan elküldenünk e-mailben, viszont nincs szkenner a közelben.

A szoftver automatikusan érzékeli az elé kerülő dokumentum tartalmi eloszlását, ami tapasztalatunk szerint olyan szinten működik, hogy egy hivatalos levélben könnyedén felismeri a szövegtestet, el tudja különíteni a céglogós feladótól és címzett mezőtől, valamint a lábléc tartalmát sem mérte bele a lényegbe. A szkennelésre váró felület határai természetesen kézzel módosíthatók, ha mégis a teljes oldalra van szükségünk.

Platform: iOS
Ár: 5,99 euró

Hívásrögzítő

Talán nem kell annak előnyeit ecsetelni, hogy milyen jól jön, ha anélkül is elő tudjuk venni egy-egy hosszabb mobilos beszélgetés emlékeztetőjét, hogy telefonálás közben jegyzetelnünk kellene. Erre (is) használható a beszédes “Hívásrögzítő” névre hallgató alkalmazás. A szoftver bármilyen hosszú beszélgetés rögzítésére képes, ha ehhez elég hely van a memóriakártyán. Extraként a fizetős, Pro verzió esetében azt is beállíthatjuk, hogy bizonyos hívók esetén az alkalmazás automatikusan mentse a beszélgetésről készült felvételeket. Fontos: még ha biztos is benne, hogy a Pro verzió érdekli, előbb akkor is az ingyenes verziót töltse le, azzal befektetés nélkül ellenőrizheti, hogy az app kompatibilis-e készülékével.

Platform: Android
Ár: ingyenes / 1600 forint (Pro)

Wi-Fi Finder

 

A nem csak az irodában dolgozó vállalati felhasználók akkor tudnak távolról is hatékonyan tevékenykedni, ha rendelkeznek netkapcsolattal. Ennek levadászásában segít a 144 ország több százezer hotspotját ismerő Wi-Fi Finder. Az alkalmazással fizetős és ingyenes hotspotok is kereshetők, ha csak az utóbbi kategória érdekel minket, azt érdemes előre beállítani. Hasznos funkció, hogy a teljes hotspot-adatbázist lementhetjük offline használatra, így nem csak a hotelszobából előre kinézett wifi-pontokat használhatjuk, hanem akkor is kereshetünk közelben lévő hotspotokra, ha aktuálisan éppen nincs netelérésünk.

Platform: iOS, Android
Ár: ingyenes

Splashtop 2

A munkahelyi számítógép egy az egyben vezérelhető távolról (a másik irodából, üzleti távollét alatt, de akár otthonról is) a Splashtop 2-vel. A szolgáltatás konkurens megoldásokkal szembeni előnye, hogy jóval széleskörűbben elérjük rajta gépünket, pc és Mac esetében is 100 százalékos a kompatibilitás például az office-os irodai szoftverekkel. A Splashtop a böngészőkkel is jól működik a Firefox, Chrome és Explorer használata esetén teljeskörű Flash- és Java-támogatást kapunk.

Platform: iOS, Android, Windows Phone
Ár: üzleti célú használat esetében 60 dollár/felhasználó/év a szolgáltatás díja

Kaspersky Internet Security

A bűnözők egyre kevésbé a cég irodáján át próbálnak hozzájutni az érzékeny információkhoz, az út sokkal simább az alkalmazottak mobil eszközein keresztül. A Kaspersky Labs korábbi felmérése szerint cégek 95 százalékának volt az elmúlt 12 hónapban mobilos biztonsággal kapcsolatos problémája, 38 százalékuknak pedig érzékeny üzleti adata is kiszivárgott ilyen úton. Éppen ezért a céges fokozottan ajánlott biztonsági alkalmazást telepíteni, például egy olyat, ami a valós idejű vírusvédelem mellett a(z elveszett) telefon távoli törlésére is képes. Saját alkalmazásáról nem csak a Kaspersky gondolja úgy, hogy jól sikerült, és a mi véleményünk mellett 270 ezer másik ötcsillagos értékelés is áll a Google Play store-ban.

Platform: Android
Ár: ingyenes (benne fizetős funkciók)

Bérkalkulátor 2014

A Bérkalkulátor 2014 azt teszi, amit ígér: kiszámítja, hogy az aktuálisan hatályban lévő jogszabályok alapján ki mennyi pénzt vihet haza. A program a munkavállalók mellett pmunkáltatóknak is hasznos lehet: bruttó vagy nettó jövedelem alapján kiszámolja az alkalmazott teljes bérköltségét, valamint információt ad a köztehercsökkentés lehetőségeiről is.

Platform: iOS, Android
Ár: ingyenes

Energy Tracker és Energy Consumption Analyzer

 

Az alkalmazás segítségével egyszerűen rögzíthetjük be az irodához bekötött mérőórák állását, legyen szó áramról, gázról vagy vízről. Az óraállásokból néhány érintéssel kimutatásokat nézhetünk meg, például éves összesítést, illetve a fogyasztás hetenkénti, havonkénti változását is nyomon követhetjük egy grafikonon. Ehhez csupán annyi szükséges, hogy a kívánt időszakonként berögzítsük az óraállást, erre a feladatra pedig emlékeztető riasztást is állíthatunk be az iPhone-os Energy Trackerben. A funkcionálisan hasonló, androidos Energy Consumption Analyzerben nincs az óraállás-berögzítésre emlékeztető funkció, cserébe magyar nyelvű az app.

Platform: iOS (Energy Tracker), Android (Energy Consumption Analyzer)
Ár: 0,89 euró (Energy Tracker), ingyenes (Energy Consumption Analyzer)

Ha ez érdekes volt, hasonlók ajánlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.