Tech hvg.hu 2014. február. 03. 17:02

Már kereteket is választhat a Google szemüvegéhez

A Google Glass tömeges elterjedésére még mindig várni kell, de ebbe az irányba mutat, hogy érkeznek az okosszemüveghez a különféle keretek.

A személyre szabás irányába lép tovább Glass projektjében a Google. A vállalat által közzétett új videó szerint. Az okosszemüveghez az eddigi, futurisztikus, geek stílusú megjelenésen túl hétköznapibb és divatosabb keretek is érkeznek.

Eközben funkcionálisan is fejlődik az eszköz, egy nemrég megjelent app alkalmassá teszi ugyanis a Google-szemüveget arra, hogy a viselője megtudja, ki az a személy, akire éppen ránéz, és akár információkat is kaphat róla.

hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.