Az Iparművészeti Múzeum mostantól éjjel nappal nyitva áll a világ internetezői előtt, a Google Art Project-ben megtalálható magyar múzeumok közül ez az első olyan épület Magyarországon, melynek belső tereit be lehet járni a Street View segítségével. Az európai szecesszió kiemelkedő épületében közel ezer négyzetméteren sétálhat bárki úgy, mintha csak ott lenne.
A Street View technológiát az Iparművészeti Múzeum az elsők között hívta meg magához Magyarországon, ezért az országban itt vetették be először a “Musem View”-t, azaz az utcákat 360 fokos panorámaképek segítségével bemutató Street View múzeumokra szabott változatát. Ennek a technológiának köszönhetően az Iparművészeti Múzeumba lépve - kis túlzással - úgy lehet végigsétálni a műalkotások mellett, mintha a múzeumban lennénk. Le- és felnézve, jobbra, balra fordulva bárki megnézheti az épület különlegességeit, az üvegcsarnokot, és a Budapestet bemutató útikönyvekben rendszeresen szereplő különleges színes felülvilágítót is. A kiállítási tárgyakra rá is lehet közelíteni, így minden apró részletüket alaposan szemügyre lehet venni. Az online bejárható magyar kulturális intézmények, turisztikai látványosságok és történelmi emlékek sora a most zajló Street View fotózás eredményeként néhány hónapon belül újabb helyekkel gazdagodhat.
A Street View technológiával bejárható a múzeum állandó kiállítása, a Bigot-pavilon és az épület sokak szerint legszebb részei. Az állandó kiállítás az Iparművészeti Múzeum gyűjteményének történetét mutatja be. A szecessziós építészeti elemekből – falburkolatokból, kandallókeretekből, plasztikus díszű oszlopokból – összeállított Bigot pavilont 1900-ban a párizsi világkiállításon vásárolta a múzeum akkori főigazgatója. Több mint száz évvel ezelőtt a párizsi világkiállítás vendégei láthattak utoljára.
A “Museum View” mellett a 7 milliárd pixel felbontású gigapixeles technológia is megérkezett az Iparművészeti Múzeumba. Az így készült fényképen a múzeum legszebb pre-reneszánsz falikárpitját, Jan van Roome “Jézus születése” című közel 500 éves művét lehet szabad szemmel nem látható részletességgel, akár szálanként tanulmányozni.
A Google Street View-csapata eközben más, kültéri helyszíneken is dolgozik, hamarosan száz indiai műemléket, épületet, helyszínt lehet majd az otthoni számítógép mellől megtekinteni.