Tech hvg.hu 2013. szeptember. 06. 10:00

Végre: közvetlenül jegyzetelhet telefonja kezdőképernyőjére

Hasznos alkalmazás az iPhone-ok Note-ja, hiszen gyorsan feljegyezhetünk benne minden fontos dolgot. Csak épp a jegyzeteink nincsenek mindig szem előtt. Nos, erre is van megoldás.

A kis sárga-barna ikonnal megjelenített Notes az iPhone-ok egyik valóban hasznos alap appja. Minden feljegyezhető és szerkeszthető benne, és természetesem bármikor, bármit visszakereshetünk. Egyetlen hátránya van talán, hogy a jegyzetek nincsenek mindig a szemünk előtt. Ezen segít egy ingyenes iOS-es alkalmazás, az 1TapNote.

A különlegessége, hogy telefonunk kezdőképernyőjére vihetjük a jegyzeteinket, így ha valami fontos, nem fogunk elfeledkezni róla.

Az app letöltése után egy rövid útmutatót kapunk a használatához – ezt érdemes végignézni. Később, ha jegyzetelni akarunk, csak érintsük meg az app ikonját, és már írogathatunk is. A jegyzetelési lehetőségen kívül további érdekes opciókat is kínál a program, például fényképet tehetünk jegyzetünk mellé, megváltoztathatjuk a jegyzetlap színét, és jelszóval védhetjük, amit feljegyeztünk. Igaz, ezek már úgynevezett prémiumszolgáltatások, azaz pár forintot áldozni kell rájuk.

De térjünk vissza az ingyenes részhez. Ha felírtuk, amit kell, akkor kattintsunk a virtuális jegyzetlap jobb alsó, felfelé nyíló sarkára, majd a következő képernyőn a jobbra mutató nyílra. A szokásos megosztási lapon egy új ikon is felbukkan: Add to Home Screen.

Ha erre kattintunk, máris megjelenik jegyzetünk a kezdőképernyőn, feltűnő sárga „papírdarabkán”. Ha már nincsen szükség rá, ugyanúgy törölhetjük, ahogyan a már megunt appokat.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.