Tech hvg.hu 2013. július. 26. 17:00

Így tehet a legegyszerűbben mókás szövegbuborékokat fényképeire

Jó mulatság szöveges buborékokkal ellátni fotóinkat, ami – mint ahogy az az alábbiakból is kiderül – nem is olyan nagy ördöngösség.

Akár egy kis történetet is elmesélhetünk, elmeséltethetünk fényképeinkkel, ha a rajta lévő személyek gondolatait „nyilvánossá tesszük”, kis szövegbuborékok használatával. Mindehhez semmit sem kell letölteni a gépünkre, elég felkeresni a phrase.it weboldalt.

Egy igazán egyszerű felület fogad, ahova először fel kell tölteni a kiszemelt fényképet – ezt akár számítógépünk tetszőleges mappájából választhatjuk, akár a Facebookról importálhatjuk, vagy választhatunk a szolgáltatás által kínált fotókból is.

A következőkben különféle buboréksablonokból választhatunk, s ha megleltük az igazit, fogd és dobd módszerrel tehetjük a fénykép megfelelő helyére. A buborékokat forgathatjuk, mértezhetjük, változtathatjuk a szöveg betűtípusát, sőt egyszerűen törölhetjük is ezeket (persze nem ez a cél).

Ha elégedettek vagyunk az eredménnyel, akkor a Preview & Save gombra kattintva még egyszer megtekinthetjük művünket, privátnak nyilváníthatjuk (ekkor nem lelnek rá a keresők), és egy e-mail címet is megadhatunk, amelyre majd egy hozzáférési linket kapunk.

De ha egyszerűen csak az Allright, Save it feliratra kattintunk, akkor megadhatjuk, hogy számítógépünk melyik mappájába landoljon az ilyenformán átalakított fotó.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.