Az Egyesült Államokéhoz hasonló a magyarországi nethelyzet: az uniós átlaggal ellentétben tényleg olyan gyors netet kapunk, mint amilyenre előfizetünk.
Nemrég a névleges netsebesség – amit hirdetnek – és a garantált sebesség – amit biztosan minimálisan megkapunk – között hatalmas szakadék tátongott. A panaszok hatására az NMHH szigorított a szabályozáson, ma már csak azt írhatják ki, amit tényleg garantálni tudnak, függetlenül a körülményektől. Az adatok azt mutatják, hogy bármennyire gyakran találkozzanak is ezzel a jelenséggel a magyar internetezők, európai viszonylatban még mindig meglehetősen szerencsésnek mondhatóak, közel annyira mint az egyesült államokbeli netezők – mondta Solt Ádám az internetet.hu szakértője.
Az Európai Bizottság által nemrég elvégzett kutatás azt mutatja, hogy az Európai Unió területén a netezők körülbelül a negyedével kisebb sávszélességhez jutnak csak hozzá, mint amennyit a szolgáltatók ígérnek reklámjaikban. Magyarországon az előfizetők nagyjából 90%-át kapják meg annak a sebességnek, amire előfizettek, ami az EU-átlaghoz képest kimagasló eredmény. Összehasonlításképpen: az Egyesült Államok szolgáltatói a reklámozott sebesség átlagosan 97 százalékát képesek biztosítani.
Az év elején az Akamai behatóan vizsgálta a magyar internetet, és az adatokból az olvasható ki, hogy még a gazdagabb nyugat-európai országoknál és az Egyesült Államoknál is jobb helyzetben tudhatjuk magunkat. Az itthon elérhető netcsomagok átlagos csúcssebessége ugyanis 30 Mbps körül van, amivel miénk a 12. leggyorsabb internet.