Tech hvg.hu 2013. február. 11. 09:00

10-ből 8 androidos topmobil a Samsungé

A Samsung már régóta uralja az androidos mezőnyt, a Localytics friss felméréséből azonban az is kiderül: szinte mindenki Samsung mobilt vesz, ha az androidos készülékek közül választ.

Négyötödös többséggel rendelkezik a Samsung az Android platform 10 legnépszerűbb készülékének listáján - derül ki a Localytics adataiból. A ReadWriteWeb által idézett kutatás szerint a januárban használt androidos készülékek közül legnépszerűbb a Samsung csúcsmodellje: a Galaxy S III 9,2 százalékos részesedést ért el. Nem sokkal van lemaradva a gyártó előző zászlóshajója: a Galaxy S II 8,2 százalékkal rendelkezik.
Localytics
A top10-be két nem Samsung gyártotta készülék fért be: az androidos alapokkal rendelkező, de az Amazon által alaposan átszabott oprendszerű Kindle Fire táblagép és a Motorola Droid RAZR készüléke.

A jelentésből kiderül: a Samsung a teljes androidos piac közel felét, 47 százalékát tudhatja magáénak.
hvg360 Dobszay János 2025. február. 28. 06:30

A falu adja a másikat – Orbán lohol a vidéki szavazói után

Egész pályás védekezésbe szorul a Fidesz, aminek leglátványosabb bizonyítéka, hogy a falvak lakóit is célba vette Orbán Viktor a 2026-os kampányt felvezető kommunikációjában. Pénzt adnak a kocsmáknak, az idős falusiaknak, de a Fidesz évtizedes vidékpolitikájának haszonélvezői korántsem a falvak, hanem azok a földbirtokosok, akiket az „állami földrablás” során helyzetbe hoztak a helyi gazdálkodókkal szemben.