Tech hvg.hu 2012. december. 12. 11:00

Melyik táblagép bírja legtovább?

A mobilok és tabletek vásárlásánál felmerülő egyik fontos szempont, hogy milyen gyakran kell újratölteni őket. Ez utóbbihoz, azaz a táblagépes kérdéshez mutatunk egy fontos eredményt - mindenkinek hasznos, aki így karácsony előtt éppen tabletválasztás előtt áll.

A Which? fogta az összes fontosabb táblagépet, fényerejüket ugyanakkorára állította, majd wifis neten keresztóli böngészést végzett velük. Az eredmény szerint a 10 col körüli kategóriában az Apple Retina kijelzős iPadje messze leelőzi összes konkurensét, a legújabb iPad egészen 811 percig bírta egyetlen töltéssel, ami barátok közt is 13 és fél órát jelent.

A második helyen, jócskán lemaradva az 590 perces iPad 2 gépet találjuk, majd nagyjából hasonló eredménnyel a Sony Xperia Tablet S, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 és Microsoft Surface gépeket. A Google Nexus 10 csak 488 percig bírja, ami az első helyezett iPadnél 5 órával kevesebb. Leggyengébben az Asus Eee Pad Transformer Prime teljesített, de mivel ennek a gépnek a dokkolható billentyűzet a nagy előnye, így annak használatát feltételezve már nem is lenne olyan vészes a helyzet.

Which?

A 7 colos tableteknél szintén az Apple nyert, az iPad mini 783 percen át tart ki. Másodikként az Amazon Kindle Fire HD futott be, harmadik pedig a Google Nexus 7. A mezőny végén a Samsung Galaxy Tab 2 7.0 gépet találjuk, mindössze 425 perces teljesítménnyel.

Which?
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.