Sokan nem tudják, hogy csak néhány, egyszeri ránézéssel elérhető bankkártyás adat ismeretében már nagyobb összegeket is el lehet tüntetni egy bankszámláról.
A bankkártya tulajdonosának neve, a kártya száma, lejárati dátuma, valamint a hátulján lévő, három karakterből álló CVC biztonsági kód ismeretében már úgy fizethetünk bárki bankkártyájával a neten, mintha éppen a sajátunkat használnánk. Csak ezek az egyszeri kézbevétel (vagy online fizetés) során megismerhető adatok kellenek hozzá, semmilyen jelszó vagy PIN kód nem szükséges.
Az interneten történő kártyás fizetés akkor a legbiztonságosabb, ha a bankkártyánk ilyenkor szokásos adatai el sem jutnak a kereskedőig. Ennek egyik módja, ha a banktól a főkártya mellé egy virtuális kártyát is igénylünk, melyen mindig csak annyi pénz elérhető, amennyit előtte éppen ráteszünk, hogy vásárolni tudjunk vele. Ha nincs virtuális kártyánk, akkor mindenképpen érdemes a főkártyára beállítani egy napi vásárlási limitet, mondjuk 20-50 ezer forintot, ha ennél nagyobb értékben szeretnénk egy nap vásárolni, azt általában úgyis előre tudjuk, így a vásárlás napjára megemelhetjük a limitet (netbankon vagy bankfiókban).
Az adataink kiadása nélküli vásárlásra alkalmazás is létezik, ráadásul Magyarországon fejlesztik. A MasterCard Mobile iPhone-ra, androidos mobilokra és Windows Phone rendszerű készülékekre is elérhető, az használhatja, akiknek MasterCard bankkártyája van. Az appban regisztrálni kell a kártyákat (ennek egyszeri, 99 forintos díja van), utána pedig már mehet is a menet: az elfogadóhelyeken egyszerűen a számlán lévő QR kód leolvasásával, vagy éppen telefonszámunk megadása után fizethetünk vele. A fizetést egy, az alkalmazásban előre megadandó mPIN-nel minden esetben engedélyeznünk kell. A MasterCard Mobile alkalmazás további előnye, hogy egy papír számla esetén a QR kód leolvasása után nem kell rögtön fizetnünk, az app automatikusan felismeri a befizetési határidőt, és szól előtte egy nappal.
Ha ez hasznos infó volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának Facebook-oldalát.