Tech hvg.hu 2012. augusztus. 19. 12:08

Facebook: jön az egymilliárd, de honnan?

Immár több mint 950 millióan regisztráltak a Facebookra. A közösségi oldalt használók száma folyamatosan emelkedik, de vajon honnan jön ez a növekedés? S van-e még tovább?

Jelenleg körülbelül 955 millióan használják a Facebookot - elképesztő szám. A Socialbakers által összegyűjtött adatok szerint csak az elmúlt évben 180 millió új felhasználó jelent meg a legnagyobb közösségi oldalon, így valószínűleg igen hamar már az egymilliárdodik felhasználót üdvözölhetik a site-on.

A Royal Pingdom cikke a már említett Socialbakers adataira támaszkodva azt kutatja, honnan ez a hihetetlen mértékű növekedés (ami egy év alatt is szinte majdnem annyi új látogatót hozott a Facebooknak, mint amennyi a Twitter-közösség).

A legtöbben Ázsiából (65,3 millió) és Dél-Amerikából (47,1 millió) csatlakoztak a facebookhoz, de azért Európa is kivette a részét, 32,4 millió fővel. Országokra bontva messze kimagaslóan (több mint 18 százalék) Brazília járult hozzá a növekedéshez, őt követi India (közel 12 százalék) és Mexikó, de például az Egyesült Királyság is ott van az ötödik helyen, megelőzve az Egyesült Államokat. A brazil és az indiai számokra persze megvan a magyarázat: ez a két ország igazi Orkut-erődítmény volt, innen pártoltak át a felhasználók a Facebookra.

A Royal Pingdom a top 10 facebookozó országot is bemutatja, felvázolva a jelenlegi és az egy évvel korábbi helyzetet. Akárcsak tavaly, most is az Egyesült Államok áll az élen, a második helyre azonban – a korábban elmondottaknak megfelelően – Brazília került, méghozzá a tavalyi kilencedik helyről.

És mi a helyzet Kínával, ahol több mint 500 millióan interneteznek?  Nos, ott egyelőre blokkolják a Facebookot, de képzeljük csak el, micsoda növekedés kezdődnek, ha egyszer Mark Zuckerberg és csapata oda is betenné a lábát.

hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.