Tech hvg.hu 2012. június. 19. 22:05

Így állíthat be saját fényképet a Gmail hátterének

Szinte biztosan népszerű lesz a felhasználók körében a Google újítása, melynek köszönhetően tetszőleges képet, akár saját fotóinkat is beállíthatjuk a Gmail háttereként.

Egyre inkább kezdi elveszteni funkcióját az operációs rendszerek háttérképe, legalábbis a felhasználók előtt egyre inkább egy böngészőablak van nyitva – benne például a Gmail –, így nem sokszor látható az asztal háttere. Erre gondolhatott a Google is, amikor kitalálta, hogy az alapból kínált témái mellett a felhasználók saját életüket is bevihessék a levelezőrendszer megjelenésébe.

A beállítható háttérképeket kiválaszthatjuk Google+-ra feltöltött fotóink közül, vagy ami jóval életszerűbb, feltölthetjük számítógépünkről, de akár egy neten talált fotó url-jét is beilleszthetjük – és máris egyedi háttér kerül a beérkező leveleink mögé.

A funkciót a következő néhány napban mindenki számára elérhetővé teszi a Google, a Gmail beállításain belül a "Témák" menüpontot érdemes nézegetni, itt lehet majd beállítani a kedvenc képet háttérnek.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.