Ausztrál tudósok a mobilhasználat genetikai eredetű befolyásoló tényezőit vizsgálva arra jutottak, hogy az okosabb emberek az átlagnál kevesebbet használják telefonjukat.
Ha túl sok időt tölt mobilozással a gyerek, az jelentős részben a szülők hibája, bár nem feltétlenül - vagy inkább: nem csak - abban az értelemben, ahogyan ezt sokan gondolják. A Twin Research and Human Genetics című szaklapban megjelent tanulmány szerzői ikerpárokat vizsgálva arra jutottak, hogy mobilhasználati szokásaink örökölhetők, azaz genetikai alapja is van annak, hogy ki mennyit telefonál és sms-ezik.
A kutatás során azt is megállapították, hogy az okos emberek az átlagnál kevesebbet használják telefonjukat.
A kutatás során azt is megállapították, hogy az okos emberek az átlagnál kevesebbet használják telefonjukat.
Az angol nyelven teljes terjedelmében elolvasható tanulmány (.pdf) vezető szerzője, Geoffrey Miller szerint a kutatás azért jelentős, mert első alkalommal vizsgálták a felhasználói magatartás genetikai vonatkozásait. Az Új-Mexikói Egyetem Pszichológia Tanszékének professzora szerint munkájukkal azt szerették volna bebizonyítani, hogy még egy fiatal, pár évtizede velünk élő technológia használatát is befolyásolni tudják genetikai adottságaink.