2012. március. 06. 09:14 MTI Utolsó frissítés: 2012. március. 06. 09:14 Tech

Újszülött tevét nevel egy veszprémi állatgondozó

Tizenkét napos kétpúpú tevét nevel otthonában a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény-és Vadaspark munkatársa.

Marokházi Katalin elmondta, nem is számolja már, hány, az anyja által eltaszított állatkölyköt nevelt fel családi házában, így például mókust, mosómedvét, feketepárducot, páviánt, huszármajmot, szibériai tigrist és vaddisznót.

A február 23-án született kétpúpú tevét - első utódját - sem fogadta el az anyja, ezért az állatgondozó litéri otthonuk egy különálló helyiségében, a konditeremnek és nyári konyhának használt kis épületben alakított ki "istállót" a tevének. Amikor az állat oda került, egy fillért sem adott volna az életéért - vallotta be a gondozó -, mert nem bírt lábra állni, nem volt szopási reflexe sem.

Marokházi Kati kecsketejet diktált a kis kétpúpúba, amitől lassan erősödni kezdett: már sétálgat a litéri ház kertjében. "Pótmamája" azt reméli, életben marad. "Már nem lóg annyira az első púpja, talán kezdi feltölteni élelmiszerraktárait" - adott hangot reményének. A kis teve születése után infúzióban vitaminokat és immunerősítőt kapott, és már nyolc foga van, ami jól látszik ásításkor.

A kétpúpú, egyelőre szürkés, bolyhos bundájú jószág addig marad az állatgondozónál, amíg meg nem erősödik annyira, hogy önálló életre legyen képes a vadasparkban.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.