Google, Apple, illetve legutóbb az Amazon – szinte mindenki előrukkol saját Appstore alkalmazásával.
Google, Apple, illetve legutóbb az Amazon – szinte mindenki előrukkol saját Appstore alkalmazásával. Az egyik legígéretesebb versenyző, az online kereskedő-óriás, az Amazon saját megoldása … volt. Az online üzlet indulása óta rengeteg problémával küszködik, eleinte bugos volt, ezt érezték az Amazonnál is, nekiestek hát fejleszteni és foltozgatni. Sajnos a kapkodás vége az lett, hogy az Amazon-store pillanatnyilag a legrosszabb Appstore megoldás a piacon, legalábbis egy most megjelent, csalódott fejlesztői napló szerint.
Maga az alapötlet nem lenne rossz: az Apple mintájára, szépen kategorizálva egybegyűjteni és promózni a fejlesztőktől érkező mini-alkalmazásokat, majd ezeket olcsón árulni. Az Amazon óriási ügyfélköre szinte garantálta a sikert, úgy tűnik valami mégis félresikerült.
Az „Apparatus” nevű alkalmazás fejlesztője részletesen beszámol róla, mi is vezetett odáig, hogy a cég végül teljesen kivonja szoftverét az Amazon Appstore-ból.
A legnagyobb problémák között az ún. „device filtering” hiányát nevezi meg, ez annyit tesz, hogy az Amazon vásárlói nem tudnak a szoftverek között szűrni platform- és mobileszköz szerint. Ez pedig igen kellemetlen mind az érdeklődő, mind az eladni szándékozó fejlesztő részére: ki vásárolna bármit is, ha nem tudja milyen platformon fog működni? A másik indok, a kommunikáció teljes hiánya a fejlesztők felé. Ez jogos észrevétel, sok panasz volt például az Apple-re is, az Amazon azonban állítólag még az Apple híres „hat hónap/e-mail” sebességénél is lassabban kommunikál a fejlesztőkkel. Talán éppen erre vezethető vissza, hogy az Amazon Appstore kínálata egyáltalán nem növekszik. A csekély kínálat pedig nem igazán csalogatja a vevőket, és a jövőbeni fejlesztőket sem, a kör tehát bezárul…