Tech techline.hu 2011. április. 28. 05:00

Stílusos hírolvasók, amelyekkel öröm híreket nézni

Híreket olvasni lehet az internetes híroldalakon is, ám ha nem csak egy oldal anyagaira támaszkodunk, az sokat dobhat...

Híreket olvasni lehet az internetes híroldalakon is, ám ha nem csak egy oldal anyagaira támaszkodunk, az sokat dobhat a tájékozottságunkon, ellenben némileg több időt is visz el, mire mindent előbogarászunk a webről. Erre vannak a különféle hírolvasó megoldások, amelyek az oldalak un. RSS feedjét - nagyon leegyszerűsítve: a legfrissebb bejegyzések kivonatát vagy a teljes cikket, ez RSS-től függ - gyűjtik össze, minél áttekinthetőbb formában. Utóbbi fontos, hiszen nem mindegy, mennyire tudunk kiigazodni a rengeteg cikken, információn. És hát az sem árt, ha azonnal értesülünk minden új hírről, megjelenésről.
Összegyűjtöttük a - szerintünk - leglátványosabb RSS olvasókat. Ám ezek többsége nemcsak a külsőségekre ad, hanem valóban praktikus a használatuk. Szinte mindegyikről volt már szó az oldalunkon, akár részletesen, akár csak érintőlegesen, de gondoltuk, így egyszerűbb lesz a választás. Igyekeztünk minden népszerű platformra beszerezni valamit...

Feedroller (Windows)
A Feedroller egyszerű, de látványos, ingyenes hírolvasó megoldás azoknak, akik állandóan a szemük előtt akarják látni a friss híreket. A program alapértelmezésben a képernyő felső részén jeleníti meg keskeny csíkban a kiválasztott RSS hírcsatornák anyagait.

A csík áttetszősége szabályozható, ahogy a viselkedése is, alapból például eltűnik, ha a képernyő felső részén akad dolgunk az egérrel, így a munkában nem különösebben zavaró. Bővebben itt mutattuk be.

Snackr (Windows, OS X, Linux)
A Snackr hasonló a Feedrollerhez, viszont cross-platform megoldás, vagyis Windowson, Linuxon és OS X-en egyaránt munkára foghatjuk. Ehhez mindössze az Adobe AIR keretrendszerre van szükség, amit viszont automatikus megkapunk, amikor rákattintunk a weboldalon a telepítés gombra.

A Snackrt oda tesszük a képernyőn, ahová jólesik, a program futófényszerűen mutatja a friss híreket, és lehetőségünk van elrakni későbbre a kedvenceket, vagy kis ablakban beleolvasni az éppen a képernyőn átszaladó anyagokba, illetve egy kattintással megnyitni azokat a böngészőben. A Feedrollerrel ellentétben itt nemcsak egyenként adhatjuk meg a feedeket, hanem képes átvenni azokat a Google Reader fiókunkból is.
Aki még többet szeretne megtudni a program lehetőségeiről, annak javasoljuk korábbi cikkünket. A Snackr ingyen letölthető a készítők oldaláról.

Reeder (OS X, iPhone, iPad)
A Reeder, a fentiekkel ellentétben, nem egy csíkban mutatja a friss anyagokat, hanem kicsit jobban hasonlít a hagyományos RSS olvasó alkalmazásokra. Azokkal ellentétben azonban egy nagyon áttekinthető, ízléses felületen olvashatjuk a híreket, adott esetben akár áttördelve, a szemünk számára is kellemesebb formában, a sallangoktól (bannerek, dobozok stb.) mentesítve. Az OS X-es verzió esetében a bejövő anyagokról a Dockon ülő ikonnál értesülünk, illetve a Growllel is összelőhetjük a programot. A Reeder a Google Reader gyűjteményünkből veszi át a híreket.

A programból készült iOS verzió is, így iPhone-on vagy iPaden is használhatjuk. Ráadásul ha OS X-en és iOS eszközön is figyeljük vele a híreket, a már megtekintett anyagokat mindkettőből eltünteti, így nem kell minden alkalommal átverekednünk magunkat a már olvasott cikkeken. Ha egy anyagot később szeretnénk elolvasni, elküldhetjük magunknak a linkjét vagy a teljes cikket e-mailben, vagy egy kattintással eltárolhatjuk Instapaper fiókunkban, ha van ilyenünk. A hírek megosztására is van mód, Twitterre, Facebookra stb. mindössze egy kattintással küldhetünk bármit a Reederből.

A Reeder iPades verzió 5 dollár, az iPhone-os 3 dollár, a maces pedig egyelőre csak béta változatban érhető el ingyen, ezen az oldalon. Mi élesben használjuk, zseniális!

Flipboard (iPad)
A Flipboard a mi nagy kedvencünk, igaz, csak iPaden. Ott viszont gyakorlatilag nélkülözhetetlen. Az ingyenes alkalmazás ugyanis interaktív digitális magazint készít kedvenc hírcsatornáinkból. A forrás lehet a Google Reader, a Facebook, a Twitter vagy tetszőleges RSS feedek.

 Látványos és nagyon kényelmes hírolvasó. Ha valakinek iPadje van, és érdeklik a hírek, online cikkek, ezt a programot egyszerűen nem hagyhatja ki!

Pulse (iPad, iPhone, Android)
A Pulse szintén egy látványos RSS olvasó táblagépekre és mobilokra. Nemcsak iOS-re, hanem Androidra is elérhető. Áttekinthető és ízléses felületen olvasgathatunk, ráadásul ha kell, a cikkeket áttördeli a mobil vagy táblagép képernyőjén jobban olvasható formára, és kiszórja belőlük a felesleget (hirdetések stb.).

A Pulse, hasonlóan a Flipboardhoz, ingyen áll rendelkezésünkre.

Pulp (OS X és iPad)
A Pulp OS X-es változata korábban már szerepelt oldalunkon, csak akkor még Timesnak hívták (még videón is bemutattuk, itt található a teljes anyag). A program felülete egy napilapra hasonlít, ennek virtuális oldalain olvasgathatjuk a megadott feedeket. A későbbi elolvasásra szánt anyagokat egy virtuális polcra helyezhetjük, és ott gyűjthetjük azokat.

A programból megjelent az iPades verzió, és már készül az új 2.0-s OS X-es változat is, immár nem Times, hanem Pulp néven.
Akit a korábbi változat érdekel OS X-re, letöltheti innen a próbaverziót, aki pedig a következőre kíváncsi, a készítő oldalán feliratkozhat a hírlevélre, hogy azonnal értesüljön a megjelenésről. Az iPades változat 5 dolláros áron vásárolható meg az App Store-ban.

Feedly (Online)
A Feedly egy ingyenes, online hírolvasó megoldás, amely Google Reader fiókunk gyűjteményét alakítja át látványos, online magazinná. Így egy kellemesebb felületen olvasgathatunk, mintha valaki pont egy olyan oldalt készített volna, amelyen csak a minket érdeklő hírek találhatók.
A szolgáltatásról itt írtunk részletesen.

 

RSSVoyage (Online)
Végül egy inkább látványos, mintsem használható RSS olvasó megoldás. Az RSSVoyage 3D-ben jeleníti meg a híreket, és az egérrel mozoghatunk a virtuális térben. Nem éppen praktikus, de kétségtelenül nagyon látványos felület.

Telepíteni nem kell, tetszőleges böngészőben kipróbálhatjuk.

Hirdetés