A képmegosztók többsége az egyszerű és gyors megosztásra “utazik”, így arra csak ritkán nyílik módunk, hogy a...
A képmegosztók többsége az egyszerű és gyors megosztásra “utazik”, így arra csak ritkán nyílik módunk, hogy a feltöltéssel egy lépésben átméretezzük, vízjellel lássuk el az anyagokat, sőt még ma is akad olyan képmegosztó, ahová csak macerás módon tölthetünk fel több képet, egy lépésben.
Ilyen esetekben jöhetnek jól a különféle segédprogramok, amelyek megoldják, hogy a feltöltés előtt ne kelljen még a képek átszerkesztésével is nekünk bajlódni.
Az Image Uploader például kiváló megoldás lehet erre a feladatra. A program egy orosz nyelvű oldalról tölthető le, de nem kell megijedni tőle, a lap alján van a letöltésre szolgáló gomb, illetve erről a közvetlen linkről is letölthetjük a programot, amely ha magyarul nem is, de angolul legalább használható, ha problémánk van az orosz nyelvvel. A 7z fájl kicsomagolásához rengeteg ingyenes segédprogramot találunk (például amit itt bemutattunk), a kicsomagolás után pedig nincs szükség telepítésre, az Image Uploader futtatható abból a mappából, ahová került.
Elindítás után dönthetünk, hogy önálló képeket vagy éppen videóból kinyert képkocákat szeretnénk-e megosztani másokkal, illetve készíthetünk képernyőképeket is a programmal, hogy aztán azokat töltsük fel valahova.
Ha választottunk, a következő lépésben még ellenőrizhetjük a nézőképek alapján, hogy miket válogattunk össze, majd a következő ablakban megadhatunk mindent, ami a feltöltéshez szükséges. Így például kérhetjük a programot, hogy feltöltés előtt átméretezze a képeket, elhelyezhetünk szöveges vagy képes vízjelet a kép tetszőleges részén, és ha esetleg szükségünk van rá, generáltathatunk thumbnail nézőképeket is, amelyeket szintén feltölthetünk a kívánt szerverre.
Igaz is, szerverek. Az Image Uploader meglehetősen méretes listával rendelkezik e téren, az olyan ismert oldalaktól kezdve, mint a Picasa vagy a Twitpic, egy halom itthon talán kevésbé ismert orosz képmegosztóig. De feltölthetünk képeket FTP szerverre vagy akár a Rapidshare-re is. Egyedül talán a Flickr hiányzik a nagyok közül, ami mondjuk nagy hiány, de mivel a listát folyamatosan frissítik, bármikor belekerülhet az is. Ha olyan oldalra töltünk fel, amelynél szükség van login információkra is, azt is meg kell adnunk a programnak. Ha minden opciót beállítottunk, indulhat is a feltöltés!
A szoftver egyik érdekessége, hogy a feltöltött képekhez BBcode és HTML kódokat, illetve közvetlen URL címet is generál, így a feltöltött anyagokat pár kattintással beilleszthetjük mondjuk fórumokba, blogokba vagy saját weboldalunkba.
Összességében tehát egy könnyen használható és gyors kis programmal van dolgunk, amelynek a segítségével pillanatok alatt átméretezhetünk, vízjelezhetünk, majd megoszthatunk képeket, és még a feltöltött képek megosztását is megkönnyíti számunkra. Egy próbát mindenképpen megér!