A hazai közösségi weboldal új szolgáltatásával reneszánszukat élhetik a személyes weboldalak. Mi döntjük el, milyen információkat osztunk meg magunkról.
Ahogy korábban már megírtuk, ma elérhetővé váltak bárki számára az iWiW publikus adatlapjai. Fontos, hogy nyilvános, bárki számára látható profilt nem kötelező létrehozni: egyéni döntés kérdése, melyek azok az információk, amiket megosztunk magunkról.
Ha mégis a nyilvános személyes adatlap létrehozása mellett döntöttünk, nincs más dolgunk, mint az erre vonatkozó varázslót elindítani, és végigmenni a három egyszerű lépésen.
Először meg kell határozni, hogyan fog kinézni a leendő személyes oldalunk. Választhatunk a hagyományos önéletrajzokhoz hasonló elrendezést, olyat, amelyet feltöltött fotóinkat veszik előtérbe, és lehetőség van egy egyszerű, kompakt nézet kiválasztására is. Magunk dönthetünk a színekről is: a hagyományos iWiW-színvilág mellett több másik skála is használható, a háttérkép függvényében. A háttér is lehet egyedi, de maradhat a fejlesztők által készített semleges, iWiW-es is.
A publikus adatlapok tartalmát igen bölcsen kell meghatároznunk, hiszen e személyes honlapunk tartalma bárki számára hozzáférhető a világhálón. Láthatják majd egy esetleges állásinterjúnál a felvételiztetők, polgári per esetén az ellenérdekelt fél, a volt szerelmünk, a szüleink, stb. És egyben ez azt is jelenti, hogy a keresőmotorok is „látják” ezeket az oldalakat.
A könnyű elérhetőség érdekében a publikus profiloldalunkhoz egyedi internetes címet is választhatunk – de csak egyszer, ez ugyanis később nem módosítható. A www.iwiw.hu/sajatnev formátumú címek lefoglalása „érkezési” sorrendben történik. Bizonyos nevek (pl. a gyakori keresztnevek) a rendszer által védettek, ezek nem választhatóak, de a vezetéknevünk például lehet a személyes oldalunk címe.
E cikk szerzőjének például www.iwiw.hu/hajdok a profiloldalának címe. Sikerült megelőzni az iWiW-en regisztrált több mint 100 Hajdók nevű rokont, és lefoglalni a vezetéknevet a profiloldal nevének. Regisztrációkor egyébként az iWiW felajánl négy, még szabad kombinációt a vezeték- és keresztnevekből, illetve a becenevekből.