A Samsung Galaxy 551 (GT-I5510) első ránézésre pont olyan, mint az egyik legkedveltebb “olcsó” kategóriás...
A Samsung Galaxy 551 (GT-I5510) első ránézésre pont olyan, mint az egyik legkedveltebb “olcsó” kategóriás Samsung-modell, a Samsung Galaxy 3. Apró külső vonásoktól eltekintve olyanok, mint két tojás, egy kivétellel: a Galaxy 551 beépített billentyűzetet kapott. Utóbbit a telefon oldalirányú szétcsúsztatásával tudjuk előhívni, és sötétben sem lesz vele gondunk, minthogy háttér-világításos darab. A méretei ellenére viszonylag kényelmesen használható, az ékezetes karaktereket pedig a megfelelő gomb hosszabb nyomva tartásával, majd a képernyőn megjelenő listáról való választással tudjuk előcsalogatni.
A telefon amúgy korrekt módon van összerakva, masszív kis készülék, kellemes, lekerekített formákkal (szerintünk inkább a nőies kategória, de ez ugyebár ízlés kérdése, mindenesetre elegáns darab, dacára az egyszerű műanyag háznak).
Elöl három gombot találunk (menü, home és vissza), bal oldalra a hangerő-szabályozó, jobbra a ki- és bekapcsoló gomb került. Felül kis elcsúsztatható műanyag fedél mögött lapul a MicroUSB (mellesleg már csak azért is női darab, mert ezt leginkább hosszú körmökkel lehet eltolni, annyira mélyre sikerült applikálni a mérnököknek), mellette pedig egy 3,5 mm-es jack csatlakozó. Hátul találjuk a 3 megapixeles kamerát, amely fényképezőgépként nem különösebben kiemelkedő, de még mindig jobb, mint videokameraként, úgy ugyanis csak 320x240 pixel felbontású anyagot rögzíthetünk.
A 3,2”-os (240x400 pixel felbontású) kijelző minősége nem kiemelkedő, cserébe viszont elfogadható színei vannak, és erős napfényben is viszonylag jól látható. Multitouch érintőkijelző, amely kellemesen reagál minden mozdulatunkra.
Bár csak egy 667 MHz-es processzort kapott, ehhez a felbontáshoz és tudáshoz ez bőségesen elegendő, az Android 2.2-es (Froyo) változata szépen, zökkenőmentesen üzemel rajta. Felületnek a TouchWiz 3-at kapjuk, így egy könnyen átlátható, jól kezelhető rendszert használhatunk, mindenféle csicsa nélkül (de azokat ez a hardver már úgysem bírná el).
Extra szoftverekkel nem nagyon kényeztet el minket ezúttal a Samsung, mindössze az AllShare emelhető ki az alapalkalmazások sűrűjéből, amely vezeték nélküli multimédia streaminget teszt lehetővé (persze Androidos telefonról van szó, így ott a Market is, tele ingyenes szoftverekkel).
Pozitívum, hogy van előre telepítve fájlkezelő és Layar is, de ezen kívül a szokásos androidos alapalkalmazásokat kapjuk. Szomorú viszont, hogy dacára a 2.2-es Androidnak, ez a modell nem kapott Flash-támogatást, így a böngészőben nem tudunk Flash-tartalmakat megjeleníteni (gyengébb hardveren ez egyébként érthető óvintézkedés). Van viszont FM-rádió (RDS), hangszínszabályozóval ellátott zenelejátszó, Youtube-kliens, hangrögzítő stb., szóval azért a lényeget megtaláljuk.
Ha már a vezeték nélküliségnél tartunk, van gyors wifi (802.11n) és persze Bluetooth 2.0 is.
A kamera fotózáshoz átlagos minőségű, kicsit fátyolos képeket készít, de nem vészes. Fotózni viszont csak akkor tudunk, ha beteszünk egy MicroSD kártyát a készülékbe.
Sok problémánk egyébként nem volt a készülékkel, szépen üzemelt minden szempontból, viszont a microUSB-nél nem csak az azt takaró kis műanyag elhúzása problémás, hanem a csatlakozás is, ugyanis túlságosan könnyen kicsúszik a kábel a csatlakozóból, ami mondjuk egy szinkronizálás vagy másolás közepette felettébb bosszantó tud lenni.
Összességében a Samsung 551 nem nyújt semmiben kiemelkedőt, de cserébe nem is kell százezreket otthagynunk a pultnál, kb. 65 ezer forinttól már beszerezhető. Ha valakinek fontos a beépített billentyűzet, és szeretne egy középkategóriás, de azért jól használható és kisméretű készüléket, annak érdemes elgondolkodnia a beszerzésén.