2011. február. 09. 11:00 techline.hu Utolsó frissítés: 2011. február. 09. 09:16 Tech

N-3D: három dimenziós hologram okostelefonokon

Az Aircord nevű Japán cég, egyelőre (sajnos) csak Japánban kapható megoldásának segítségével három dimenziós képeket...

Az Aircord nevű Japán cég, egyelőre (sajnos) csak Japánban kapható megoldásának segítségével három dimenziós képeket varázsolhatunk elő telefonunkból: egészen pontosan egy iPhone-ból, Galaxy S-ből vagy más Androidos készülékből.

 Természetesen nem piros/zöld szemüveggel nézhető „gagyi” három dimenziós megoldásról van szó, hanem valódi, három dimenziós vetített ábrákról (nem írjuk hogy hologram, mivel gyakorlatilag nem az). Az, hogy a technológia hogyan működik, az egyelőre rejtély, még a hivatalos weboldalon sem közöl túl sok információt a cég. Tény azonban, hogy nagyon látványos, még ha gyakorlati felhasználása – legalábbis egyelőre – megkérdőjelezhető. Szinte bármilyen házibuliban a figyelem központjába kerülhetünk egy efféle kis „star-trekkes” bemutatóval. Hogy miként is mutat egy ilyen valódi három dimenziós „telefonos” vetítés, azt leírni nem érdemes – szerencsére van róla videó (troivábbi demók a cég weboldalán láthatók).

mesterséges intelligencia
Hirdetés
hvg360 Körösi Ivett 2025. április. 26. 20:00

Észak-Koreában értik a sötét és szarkasztikus humoromat – interjú a magyar idegenvezetővel, aki külföldieket visz az elzárt országba

Váczi Gergő Észak-Koreába visz nemzetközi turistacsoportokat, munkája során eddig harminc alkalommal járt a világ egyik legelszigeteltebb országában. Bár jelenleg épp nem lehet turisztikai céllal utazni az országba, neki lehetősége volt futókat vinni az áprilisi phenjani maratonra. Milyennek ismerte meg az észak-koreaiakat, hogyan működnek a kirakatlátványosságok, és van-e bármilyen technológiai fejlődés az elzárt országban? És hogy kell összehajtani a Phenjan Timest, ha az ember nem akar bajba kerülni? – erről is beszélgettünk Váczi Gergővel.