Tech techline.hu 2011. január. 17. 05:15

Gyorsítsuk gépünket játékhoz, egy kattintással, ingyen

Sokan szinte gyűjtik az ingyenes alkalmazásokat, ami nem is csoda, hiszen számtalan, a hétköznapi életben jól...

Sokan szinte gyűjtik az ingyenes alkalmazásokat, ami nem is csoda, hiszen számtalan, a hétköznapi életben jól használható kis applikációba botlunk nap mint nap az interneten.
A dolog egyetlen hátránya, hogy minél több olyan programot telepítünk, amely a háttérben futtat folyamatokat, annál jobban fogy a memória, annál elfoglaltabb a processzor, vagyis annál jobban lassul a rendszer, s ez bizony nemcsak a játékoknak, de akár a nagyobb erőforrás-igényű szoftvereknek is gondot okozhat.
Viszont játék vagy egy komolyabb alkalmazás használata közben aligha van szükségünk az összes chat alkalmazásra, zenelejátszóra, segédprogramra, Windows 7 témára, így ezeket akár ki is „lőhetjük” a memóriából, már ha tudjuk, hogy pontosan melyek ezek.

Csak egy gombnyomásra a gyorsulástól...

A Gboost abban nyújthat segítséget, hogy átmenetileg, egyetlen gombnyomással megszabadulhassunk a felesleges terhektől.
A program valóban egy gombnyomással működik, de ha kell, van egy haladó mód, ahol kategóriánként meghatározhatjuk, hogy milyen alkalmazásokat, folyamatokat tiltson le.

Gyorsítás előtt mentsünk el minden nyitott anyagot

Az eljárás persze nem veszélytelen, mindenképpen mentsük el előtte a függőben lévő dokumentumokat, és persze garancia sincs arra, hogy a gép táltos paripává válik a Boost gomb megnyomása után, hiszen a végredmény számtalan körülménytől függ.
Mindenesetre a Gboost nálunk becsületesen dolgozott, kikapcsolta a Windows témáit, kilőtte a kért programokat (iTunes segéd, Messenger stb.), a folyamatok száma igencsak megcsappant a Feladatkezelőben. Egy régebbi konfiguráción ez bizony sokat számíthat, egy újabbon talán már kevésbé. Egy próbát megér, persze körültekintéssel.

Bezártunk néhány folyamatot és alkalmazást

Természetesen magunk is kikapcsolgathatnánk minden egyes folyamatot, de így megússzuk az egészet egyetlen kattintással, és az eredeti felállás visszaállítása is mindössze egy gombnyomás.

Akinek esetleg nem tetszene ez a megoldás, a Kapcsolódó anyagok között talál korábban bemutatott szoftvereket is erre a célra.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.